שתף קטע נבחר

צה"ל ובית הנשיא: אין ביננו הבדלי גירסאות

הבוקר אמרו ראש הממשלה והרמטכ"ל כי צה"ל לא ייסוג מבית לחם, זאת בסתירה להבטחתו של נשיא המדינה, משה קצב, לאפיפיור בעת ביקורו בותיקן

בצה"ל ובבית הנשיא הבהירו הערב (יום א') בהודעה משותפת כי אין הבדלי גרסאות בין דברי הנשיא קצב לאפיפיור לבין דברי הרמטכ"ל, באשר לנוכחות צה"ל בבית לחם במהלך חג המולד. קודם לכן פורסם כי הנשיא קצב הבטיח לאפיפיור שצה"ל ייסוג מבית לחם עד לחג המולד, ואילו ראש הממשלה שרון והרמטכ"ל אמרו בישיבת הממשלה כי צה"ל לא ייסוג מהעיר.
בהודעה שפורסמה הערב נאמר כי "נשיא המדינה, לאחר שהתייעץ עם כל הגורמים במערכת הביטחון, מסר לאפיפיור כי במידה והמצב הביטחוני יאפשר זאת, תיעשה בעיר בית לחם היערכות שתאפשר את קיומם של הטכסים הדתיים לרגל חג המולד, זאת בכפוף להערכת המצב הביטחונית. במידה ותהיינה התרעות, צה"ל לא יוכל לשנות היערכותו בבית לחם. בכל מקרה, צה"ל יעשה ככל שניתן כדי להקל על הצליינים שיבקרו בחג המולד בבית לחם".

ישיבת הממשלה

בישיבת הממשלה הבוקר הבהירו ראש הממשלה שרון והרמטכ"ל משה (בוגי) יעלון כי צה"ל לא ייסוג מבית לחם לקראת חגיגות חג המולד.
שרון ציין כי למרות שצה"ל נשאר בעיר, הדבר לא יפגע בחופש הפולחן בחג. גם המרטכ"ל יעלון אמר כי לא תהיה מניעה מהנוצרים באזור יהודה ושומרון להגיע לחגיגות חג המולד בעיר. למרות זאת, השניים אמרו כי יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לא יורשה להגיע לבית לחם. שרון הוסיף כי אם ערפאת יצליח לחמוק לבית לחם, כוחות צה"ל ייכנסו למוקטעה וילכדו את המבוקשים המסתתרים בה.
הדברים יצרו מבוכה בבית הנשיא, בעקבות העובדה שבסקירות הביטחוניות שבטרם יציאתו לאירופה, התרשם הנשיא קצב שצה"ל אמור לסגת מבית לחם, ובעקבות זאת הבטיח לאפיפיור נסיגה לקראת חג המולד. עם זאת ציינו בבית הנשיא שבפגישה עם האפיפיור אמר הנשיא שצה"ל יסוג רק אם המצב הביטחוני יאפשר זאת. הערב, כאמור, יצאו בית הנשיא ודובר צה"ל בהודעה משותפת.

התיקים הלא המאוישים: ללא מינויים פוליטיים

בישיבת הממשלה הודיע שרון גם על העברת תיקים לא מאוישים למשמורת בידי כמה משרי הליכוד. בין היתר, תיק המדע, התרבות והספורט, יועבר לחזקתה של שרת החינוך לימור לבנת. השר צחי הנגבי יהיה ממונה על תיק התחבורה, השרה ציפי ליבני תחזיק בתיק החקלאות ומשרד התעשיה והמסחר יעבור לידיו של השר דני נוה. כמו כן יקבל השר ראובן ריבלין את האחריות על רשות השידור.
ראש הממשלה אמר לשרים כי הוא מבקש מהם לא לערוך מינויים פוליטיים במשרדים שניתנו להם למשמורת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
מבוכה בבית הנשיא. קצב
צילום: ערוץ 2
צילום: איי פי
חיילי צה"ל בבית לחם (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים