שתף קטע נבחר

סיעת העבודה תימנע בהצבעה על התקציב

בניגוד להבטחתו להעניק לממשלה "רשת ביטחון" בנושא התקציב, הודיע היום במפתיע יו"ר העבודה: אקרא לחבריי לא לתמוך בו. הערב הכריעה הסיעה להימנע

סופית: מפלגת העבודה תימנע בהצבעה על תקציב המדינה. כך הוחלט בישיבת הסיעה שנערכה הערב (יום א') בת"א. ההחלטה על ההימנעות עברה ברוב גדול לאחר ויכוחים רבים בין חברי הסיעה. בסופו של הדיון, כפה היו"ר עמרם מצנע את ההחלטה - להימנע.
קודם לכן שינה יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, במפתיע את עמדתו בסוגיית ההצבעה על תקציב המדינה, ואמר כי יורה לסיעת העבודה בכנסת שלא לתמוך בתקציב - וזאת בניגוד חד לעמדתו הקודמת. הערב, כאמור, החליטה סיעת העבודה להימנע.
מצנע הסביר היום כך את השינוי בעמדתו: "מפלגת העבודה לא תתמוך בתקציב המדינה, משום שהוא משקף סדר עדיפויות מעוות, שפוגע בחלשים ומעביר כספים להתנחלויות". הערב יוחלט בישיבת הסיעה האם חברי העבודה יצביעו ברגליים ולמעשה ייעדרו מההצבעה על התקציב, יתנגדו - או ילחצו על הכפתור הצהוב לאות הימנעות.
מקורות במשרד האוצר אמרו ל-ynet כי כל עוד סיעת העבודה לא תצביע נגד התקציב - ההערכה היא כי הוא יעבור. אם כי במשרד ממתינים לראות כיצד תחליט סיעת העבודה הערב.
יו"ר העבודה היוצא, בנימין בן אליעזר, התכונן לקרוא תיגר במהלך השבוע על מנהיגותו של מצנע, בשל סוגיית התקציב שעליה היו חלוקים. בן אליעזר סבר שמצנע יישאר נאמן להצהרה כי הוא תומך בתקציב, וקיבל החלטה להביא לפילוג בהצבעה על התקציב תוך התנגדות חד משמעית. הזיגזג הנוכחי של מצנע מחסל למעשה את הויכוח בין שני האישים.
"התקציב המוצע גרוע כי הוא ממשיך את בזבוזי הענק בשטחים", אומר בן אליעזר. "הוא בלתי נסבל מבחינה מוסרית כי הוא מקצץ רק לחלק אחד מהאוכלוסיה ואינו נוגע בהטבות החלק האחר". בן אליעזר טען עוד כי ראש הממשלה ממשיך להעדיף את המתנחלים ואמר כי דיבוריו על אחדות הם לצורכי יחסי ציבור בלבד.

בהכנת הידיעה השתתף עידן גרינבאום

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
מצנע. סדר עדיפויות מעוות
צילום: חיים זיו
צילום: ישראל הדרי
שלום. דאגה באוצר?
צילום: ישראל הדרי
מומלצים