שתף קטע נבחר

בוטלה שיטת המכסות בקבלת אתיופים לבתי ספר

בעקבות עתירה לבג"ץ הודיע משרד החינוך: תבוטל המכסה של עד 25% לכל בית ספר יסודי

משרד החינוך ביטל היום (ב') את החלטתו כי מספר הילדים האתיופים המתקבלים לבתי ספר יסודיים לא יעלה על 25% מסך תלמידי בית הספר. ההחלטה בוטלה בעקבות עתירה לבג"ץ שהגיש עו"ד יצחק דסה, בשם נתן בוגלה, עולה ותיק מאתיופיה, שבנו לא התקבל לבית הספר "מוריה" בחדרה מסיבה זו.
בהודעת משרד החינוך לבית המשפט נכתב, כי לאחר בחינה מחודשת של הנושא ולאור עמדת היועץ המשפטי לממשלה, הוחלט במשרד לבטל את "שיטת המכסות", ולאתר חלופות להגשמת היעד: שילוב תלמידים אתיופים במערכת החינוך באופן שיעודד את פיזורם בבתי הספר.
נתן בוגלה בירך על ביטול השיטה. "אני שמח שהגיע היום הזה", אמר בוגלה. "אני מקווה שהם ילמדו את הלקח שלהם. אני עוד לא יודע אם בני יעבור למוריה בשנה הבאה, בינתיים הוא מסתדר יפה בבית הספר שהוא לומד בו".
עו"ד יצחק דסה מסר כי הוא שמח שמשרד החינוך ביטל את ההנחיה, משום שלא היה בה שום שיקול ענייני, והעיקרון היחיד לקבלת תלמיד לבית הספר היה צבע עורו ולא יכולתו האישית. "האפליה בבתי הספר עדיין קיימת, ואני מצפה ממשרד החינוך להתמודד איתה באופן רציני ויסודי. בדיעבד מדיניות משרד החינוך רק הזיקה למיגזר ולא שיפרה את האינטגרציה שלו", אמר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
המדיניות בוטלה. רונית תירוש מהכ"לית משרד החינוך
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים