שתף קטע נבחר

שר החוץ הבריטי ביטל מסיבת עיתונאים משותפת עם נתניהו

שר החוץ בנימין נתניהו, שביקר בלונדון, מתח ביקורת קשה על כך שבריטניה אירחה את נשיא סוריה ומשלחת פלסטינית. בנוסף דיווחה התקשורת הבריטית על חילוקי דעות קשים עם שר החוץ הבריטי סטרו, לגבי הצעדים שיש לבצע כדי להמשיך את התהליך המדיני עם הפלסטינים

חילוקי דעות מדיניים קשים בין שר החוץ בנימין נתניהו, שביקר בלונדון, לבין עמיתו הבריטי ג'ק סטרו, גרמו לכך שסטרו ביטל מסיבת עיתונאים משותפת עם נתניהו שהיתה אמורה להתקיים ביום ו'. כך מדווח הערב (שבת) העיתון הבריטי "פייננשל טיימס".
חילוקי הדעות שגרמו לביטול מסיבת העיתונאים, נסובו סביב הצעדים שיש לנקוט בנוגע לחידוש התהליך המדיני עם הפלסטינים וחששו של השר הבריטי מ"מהומה דיפלומטית".
על פי עיתון נוסף, ה"דיילי טלגרף", ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, סירב לפגוש את נתניהו בעת ביקורו. על כך אמר דובר ראש הממשלה כי "נתניהו, כשר חוץ, אמור לפגוש רק את עמיתו, שר החוץ הבריטי". כמו כן אמר הדובר כי בלייר שהה בביקור בצפון בריטניה בעת ביקורו של נתניהו.
על פי הדיווח, נתניהו מתח ביקורת קשה בעת ביקורו, על כך שבריטניה אירחה בשבוע שעבר את נשיא סוריה, בשאר אסד ואת אשתו, המייצגים "משטר התומך בטרור".
ביקורת נוספת שהעלה נתניהו, היתה על כך שבריטניה אירחה לאחרונה משלחת פלסטינית המזוהה עם המנהיגות הנוכחית ברשות הפלסטינית. על כך אמר נתניהו כי הדבר אינו תורם למאמצים להחלפת ההנהגה, כדי לקדם את הרפורמות ברשות.
גורמים בסביבת השר נתניהו אמרו כי התבטאויותיו של השר נעשו בתיאום עם ראש הממשלה.
גורמים במשרד החוץ אמרו ל-ynet שאכן היתה אמורה להתקיים מסיבת עיתונאים משותפת בתום הפגישה בין נתניהו לסטרו, וייתכן שביטולה נגרם כתוצאה מהחשש שהביקורת שהשמיע השר נתניהו, תבוטא בפומבי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
חילוקי דעות. נתניהו
צילום: ערוץ 2
מומלצים