שתף קטע נבחר

שרון נמנע מלהתחייב שוב להקמת הטיילת בחברון

לפני כחודש, אחרי ההיתקלות הקשה בחברון, הודיע ראש הממשלה על הקמת טיילת בציר המתפללים. כאשר נשאל על כך בישיבת הממשלה, סירב להתייחס לכך ורק ציין כי נושא הריסת הבתים הפלסטינים במקום נמצא בטיפול בג"ץ וכי הממשלה לא תעבור על החוק

ראש הממשלה אריאל שרון סירב הבוקר (א') לחזור בישיבת הממשלה על התחייבותו ליצירת רצף טריטוריאלי בין חברון לקרית ארבע.
זאת, לאחר ששרי הממשלה, ביניהם יצחק לוי ונתן שרנסקי, שאלו בישיבה כיצד מתקדם נושא הקמת הטיילת, ששרון עצמו הודיע כי הוא תומך בבנייתה, יום לאחר ההיתקלות הקשה בה נהרגו 12 לוחמים ואזרחים לפני כחודש. שרון סירב להתייחס ישירות לנושא ואמר רק כי הממשלה תפקח על כך שלא תהיה עבירה על החוק במקום.
הנושא עלה לאחר ששר הביטחון שאול מופז דיווח לשרים שהמאחז הבלתי חוקי שהוקם במקום, פונה. שרון ציין כי המאחז הורד מכיוון שהיה לא חוקי.
בתגובה שאל אותו השר שרנסקי אם התוכנית להקים את הטיילת תצא לפועל. וכן אמר כי יש במקום 15 בתים לאורך ציר המתפללים, שמתבצעת מהם פעילות טרוריסטית, המסכנת את בטחון התושבים והבתים עדיין לא נהרסו. ראש הממשלה ציין כי הנושא של הבתים נמצא בבג"ץ.
בעקבות זאת דרש השר לוי משרון לחזור על עמדתו בעניין הרצף ההתיישבותי והקמת הטיילת, כפי שהביע אותה בעבר, אולם גם בתגובה לדברי השר לוי נמנע שרון מלחזור על הדברים.
ראש הממשלה ציין רק כי יש חשיבות לשמירת החוק באזור, וכי אסור לפגוע בשוטרים ובחיילים שמבצעים את תפקידם בתחום השמירה על הסדר.
בעוד ישיבת הממשלה מתנהלת, הפגינו כ-200 פעילי "שלום עכשיו" בציר המתפללים בחברון, במחאה על הכוונה להקים את הטיילת ולהרוס את הבתים הפלסטיניים שם.

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
לא מתחייב. שרון
צילום: רויטרס
מומלצים