שתף קטע נבחר

דודה של נור אבו טיר הודה ברציחתה

מאג'ד אבו טיר, דודה של הילדה מהכפר אום טובא שנעדרה, הודה ברצח. לטענתו, שד הורה לו לרצוח את הילדה. בנוסף, חוקרת המשטרה את מעורבותו של החשוד בתקיפות מיניות בבנות משפחתו. מעצרו הוארך הערב ב-15 ימים

פוענח רצח נור אבו טיר בת החמש מהכפר אום טובה בדרום ירושלים. הערב (ה') הותר לפרסום, כי החשוד המרכזי ברצח, הוא דודה, מאג'ד אבו טיר. החשוד טען כי ביצע את הרצח כיוון ששד הורה לו לרצוח את הילדה וכן משום שהוא שונא ילדות.
כזכור, לפני כשלושה שבועות, במוצאי שבת, דיווחה המשפחה על היעדרה של נור אבו טיר מחצר ביתה, לאחר שלא שבה מהמכולת. למחרת הוחלט להקים חדר פיקוד והחלו החיפושים אחר הילדה בכפר אום טובא ובסמוך לו. מאג'ד אבו טור השתתף אף הוא בחיפושים, בהם נטלו חלק מאות שוטרים, שוטרי מג"ב ומתנדבים. ביום שישי, 13 בדצמבר, שישה ימים לאחר היעלמותה של נור, מצאה גופתה בשק בתוך בור, במרחק עשרה מטרים מביתה.
בתדרוך שערך מפקד מחוז ירושלים, אמר ניצב מיקי לוי: "הדוד הודה ברצח הילדה. המניע, לדבריו היה שנאתו לילדות, ובנוסף, לדבריו שד הורה לו לרצוח את הילדה". לדברי ניצב לוי הרצח בוצע ביום הראשון להיעדרה של נור. הילדה הגיעה לחצר ביתו של הדוד שנמצא 40 מטר מבית אביה. הדוד, מאג'ד הזמין אותה לחדרו ושם חנק אותה למוות. "מדובר בחקירה מאוד מורכבת ובעייתית. הפעלנו הרבה מקורות מודיעיניים ותרגילי חקירה", אמר ניצב לוי והוסיף כי "הקושי נבע גם מקשר השתיקה של החמולה ואנשי הכפר".
הדוד נעצר שישה ימים לאחר מציאת הגופה והערב, כאמור, הוארך מעצרו בשלישית ב-15 ימים בבית משפט השלום בירושלים. לדברי ניצב לוי במסגרת החקירה נעצרו בכפר עשרות תושבים וביניהם בני המשפחה. החקירה נמצאת בשלביה הראשונים. ישנם עוד עצורים בפרשה וביניהם בני משפחה נוספים, ונבדק חשד לסיוע ברצח. עוד אמר ניצב לוי, כי רק לאחר חקירה אינטנסיבית של מאג'ד אבו טיר הוא נשבר והודה ברצח.
על השאלה כמה זמן היתה הגופה בביתו של הדוד עד אשר הוא העביר אותה לבור בו היא נמצאה סרב ניצב לוי להגיב. הגופה נמצאה באקראי בחיפושים שערכו הכוחות בשטח. רב פקד שלמה רענן, ראש צוות החקירה המיוחד אמר: "בדקנו מספר מניעים להיעלמות הילדה ואח"כ מניעים לרצח. מהרגע שהילדה נעדרה אספה המשטרה ראיות לכך שהיו תקיפות מיניות בתוך המשפחה. אנחנו בודקים אם יש קשר בין החשוד לתקיפות מיניות".
המשטרה לא ערכה שחזור של הרצח בשטח, אך נערך שחזור בעזרת אמצעים טכניים, בתא המעצר של מאג'ד אבו טיר. זאת כיוון שהוא חושש להגיע לכפר. עורכת דינו, לאה צמל, אמרה בתחילת הארכת מעצרו, כי "מאג'ד נמצא בתחילת הליך של הודאה. נצטרך לשקול אם יש מקום לשלוח אותו להסתכלות פסיכיאטרית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
נור אבו טיר. הדוד שהודה ברצח השתתף בחיפושים
צילום: רפרודוקציה
צילום: ערוץ 2
מאג'ד אבו טיר מובא להארכת מעצר
צילום: ערוץ 2
מומלצים