שתף קטע נבחר

ירושלים: נכשל ניסיון לפוצץ פאב במגרש הרוסים

מכונית התופת הונחה ברחוב מונבז בעיר, בצמוד לאחד מהפאבים, בשעה שצעירים רבים שהו במקום. למרבה המזל, הפיצוץ לא היה בעוצמה מספקת, ואיש לא נפגע. המחבל נעצר וטען שפעל על דעת עצמו

אסון כבד נמנע לפנות בוקר (שבת) בירושלים: מכונית תופת התפוצצה סמוך לשעה 01:00 בצמוד לאחד מהפאבים ברחוב מונבז, באזור מגרש הרוסים בבירה. למרבה המזל, איש לא נפגע. צעיר פלסטיני, תושב מזרח ירושלים, נעצר והודה שהפעיל את מכונית התופת.
רחוב מונבז ידוע בירושלים כ"רחוב הפאבים", בשל מקומות הבילוי הרבים השוכנים בו. מדי סוף שבוע פוקדים את הרחוב צעירים רבים. בשעת הפיצוץ היו בתי הקפה והפאבים ברחוב הומים בני אדם. מכונית התופת הוחנתה במגרש חנייה, סמוך לכניסה לאחד הפאבים, בצמוד לדופן הפאב. אילו היה נגרם פיצוץ בעוצמה רבה, אסון כבד היה מתרחש במקום.
למרבה המזל, הפיגוע בוצע בצורה כושלת. מחקירתו של המחבל שנעצר ומבדיקת הרכב על ידי חבלני המשטרה עולה כי הצעיר ביקש לבצע פיגוע עם בלוני גז שהביא במכוניתו. עם פתיחת ברז הגז, הבלון התפוצץ, אולם לא נגרם פיצוץ בעוצמה שהמחבל קיווה לה. הוא נכווה קלות ונמלט מהמקום. שוטרים שראו אותו נמלט פתחו במרדף אחריו, שלפו את נשקם ועצרו אותו. הצעיר פנה אליהם ואמר: "אני המחבל".
למקום הגיעו כוחות משטרה רבים, והאזור נחסם לתנועה. מפקד מחוז ירושלים, ניצב מיקי לוי, שקיים תדרוך במקום, אמר כי הצעיר סיפר בחקירתו שהוא עבד בפאב ברחוב לפני שבעה חודשים. גורמים במשטרה ציינו כי הצעיר הכיר את המקום והחנה את רכבו בסמוך לכניסה של אחד הפאבים ברחוב. ההערכה היא כי הצעיר ביצע את הפיגוע על דעת עצמו, ולא בחסות של ארגון טרור כלשהו.
אזור מגרש הרוסים ידע בעבר מספר פיגועי התאבדות ופיצוץ מכוניות תופת. למעלה מחודש עבר מאז הפיגוע באוטובוס קו 20 בקרית מנחם בעיר, בו נהרגו 11 בני אדם. למשטרת מחוז ירושלים היו התראות כלליות על כוונת מחבלים לבצע פיגוע, אך אף התראה לא הוגדרה כנקודתית.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מכונית התופת
צילום: איי פי
מומלצים