שתף קטע נבחר

רובינשטיין מזהיר מפני הגברת ההתנקשויות

היועץ המשפטי לממשלה מתח ביקורת על דברי ראש הממשלה, לפיהם תוגבר תדירות הסיכולים הממוקדים, בתגובה לפיגוע בעתניאל ואמר כי יש לעשות זאת רק כ"מוצא אחרון"

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, הגיב הבוקר (יום א') בישיבת הממשלה בחומרה על הפירסומים לפיהם ראש הממשלה, אריאל שרון, הורה על הגברת תדירות הסיכולים הממוקדים, בתגובה לפיגוע בעתניאל.
רובינשטיין מתח ביקורת על הדברים ואמר כי "בנושא הזה יש לפעול בזהירות יתרה, וכמוצא אחרון, רק לאחר שנעשו כל הצעדים הדרושים במטרה לעצור את המבוקשים".
ראש הממשלה שרון השיב כי בנושא הזה התקשורת סילפה את דבריו, ואך ציין כי אכן הורה לשר הביטחון שאול מופז להגביר את הפעולות הננקטות נגד הטרור, ובכלל זה כנגד מפגעים, מוסריהם ושולחיהם, וכן לפעול להגברת מעצרי מבוקשים. שרון ציין כי השאלה באיזה צורה הדבר ייעשה נתונה לשיקול הצבא, על פי הצרכים המבצעיים.
השר אפי איתם, יו"ר המפד"ל, אמר בדיון כי לישראל מותר בעניין הזה לנהוג כדמוקרטיה מתגוננת, ולשקול שיקולים מתוקף המצב בו היא נמצאת. איתם אמר ל-ynet בתום הדיון כי יש לנקוט בפעולות נמרצות שהן תוצאה של יוזמה ישראלית. "על המפגעים להבין שמי שיוזם טרור, ידנו תשיג אותו גם בטרם פעולה". לדברי איתם, גם ארה"ב יוזמת סיכול ממוקד כנגד משטר של טרור.
ראש הממשלה אמר בתגובה לדברי רובינשטיין בנושא, כי מה שאמר הוא שיש להגדיל את המאמצים בנושא מניעת טרור אך השאלה באיזה צורה הדבר ייעשה נתונה לשיקול הצבא על פי הצרכים המבצעיים.

דהן עורר סערה

דברי השר נסים דהן מש"ס, שאמר בעצרת העולמית של מנהיגי היהדות האורתודוקסית כי יהודי התפוצות אינם צריכים לעלות לישראל אם הם חוששים שלא יוכלו לנהל בה אורח חיים דתי, עוררו זעם בקרב השרים נתן שרנסקי ויצחק לוי. השר לוי אמר בישיבת הממשלה כי הדברים ראויים לגינוי וכי הנאמנות לארץ ישראל לא צריכה להיות מותנית בהבטחה זו או אחרת של ראש הממשלה. "יש להעביר מסר ברור לעם היהודי היושב בחו"ל, כי יכולת הקיום של מדינת ישראל תלויה בהמשך העלייה", אמר לוי.
גם השר נתן שרנסקי הביע זעם על הדברים: "חשבתי שהסתה לצורכי בחירות היא נחלתם של שינוי וטומי לפיד בלבד. קיצוניות חרדית וחילונית ניזונות אחת מן השנייה. יוסף לפיד ואלי ישי הם אחים תאומים שנבנים מהרס האחדות היהודית".

ההתייעלות נדחתה

בנושא הדיון על ההתייעלות במגזר הממשלתי הייתה ביקורת קשה של השרים שרנסקי, לוי וישי על העובדה שלשרים לא ניתן די זמן להתעמק ברפורמה.
בסופו של דבר הוחלט להעביר את הדיון בנושא לשבוע הבא, כשבמהלך השבוע הקרוב יוכלו השרים להביע את הסתייגויותיהם באשר להמלצות על השינויים במבנה משרדיהם.
ראש הממשלה שרון הצהיר כי בממשלה הבאה יהיו בכל מקרה פחות משרדי ממשלה: 18 במקום 22. שרון אמר כי תהיה זו ממשלה צרה - על בסיס קואליציוני רחב.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
לפעול בזהירות יתרה. רובינשטיין
צילום: גלי תיבון
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
איתם. דמוקרטיה מתגוננת
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים