שתף קטע נבחר

בג"ץ דחה את העתירה לפנות את המאחזים הבלתי חוקיים

את העתירה הגישו ח"כ מוסי רז (מרצ), ותנועות "שלום עכשיו" ו"יש גבול". "בג"ץ בחר לתת יד לפשע המאורגן הגדול ביותר בשטחים", הגיבו ב"שלום עכשיו". מועצת יש"ע: "זה מוכיח ש'שלום עכשיו' רודפת את מתיישבי יש"ע"

בג"ץ דחה בצהריים (יום א') את עתירתם של ח"כ מוסי רז ממרצ, תנועת "שלום עכשיו" ותנועת "יש גבול", שדרשו לפנות את המאחזים הבלתי חוקיים בשטחים.
בהחלטה אמר נשיא בית המשפט העליון, השופט אהרון ברק כי "מדובר בעתירה כללית וכוללנית, בלי תשתית ראייתית ולכן אנחנו דוחים את העתירה".
ח"כ רז, "שלום עכשיו" ו"יש גבול" עתרו לבג"ץ נגד הממשלה ושר הביטחון, בדרישה לפנות 103 מאחזים בלתי חוקיים שהוקמו בשש השנים האחרונות בשטחים.
בדיון היום אמר עורך דינם של העותרים, עו"ד מיכאל ספרד, כי מדובר ב-103 יישובים בלתי חוקיים, ואין אף אחד שעושה דבר וחצי דבר לאכוף את החוק. "כל שנה נבנים יותר ויותר מאחזים בלתי חוקיים. ב-2001 היו 20 יישובים, והשנה הוקמו עוד 40 יישובים. לציבור מגיעה תשובה – למה לא אוכפים את החוק בשטחים".
נציג המדינה, עו"ד שי ניצן, אמר כי הדיון בעניין המאחזים צריך להיות פוליטי ובית המשפט אינו זירה מתאימה לדון בנושא.
כאמור, השופטים ברק, אליעזר ריבלין ואיילה פרוקצ'יה, דחו את העתירה.

ח"כ רז: בג"ץ פגע בחיילי צה"ל

"המאחזים הבלתי חוקיים הם פשע מאורגן", אמר ח"כ רז בתגובה להחלטה. "בג"ץ פגע היום בחיילי צה"ל והעביר להם מסר שחייהם הפקר".
"חבל שבית המשפט החליט לא להתערב", אמר נציג העותרים, עו"ד ספרד. "ניאלץ להמשיך במאבק בדרכים פרלמנטריות. ייתכן שנגיש עתירות ספציפיות על כל מאחז ומאחז. שלטון החוק נחל היום תבוסה קשה".
מתנועת "שלום עכשיו" נמסר בתגובה: "בהחלטתו לא להתערב בסוגיית המאחזים, בחר בג"ץ לתת יד לפשע המאורגן הגדול ביותר בשטחים, ולאפשר הקמת עשרות מאחזים נוספים. 'שלום עכשיו' תמשיך במאבק נגד ההתנחלויות והמאחזים הבלתי חוקיים ותפעל למען יציאה מן השטחים והחזרת בנינו הביתה".
ממועצת יש"ע נמסר בתגובה כי "ההחלטה מוכיחה את מה שטענו כל הזמן, כי שלום עכשיו רודפת את מתיישבי יש"ע רדיפה פוליטית, קטנונית, המונעת משנאת חינם. המאחזים חוקיים, מוסריים, ותורמים לביטחון המדינה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
מאחז בשטחים
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים