שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פייגלין נחקר באזהרה בעקבות איומים על לבנת

  האיומים, כך עולה מחקירת המשטרה, הגיעו ממכשיר טלפון הנמצא במשרדו של משה פייגלין, פעיל יש"ע שהצטרף לליכוד. הוא שוחרר בתום חקירה תחת אזהרה

  האם איימו גורמים מטעמו של פעיל הליכוד משה פייגלין על חייה של שרת החינוך לימור לבנת? פייגלין, מי שהתמודד על ראשות הליכוד מול שרון ונתניהו, נחקר בצהריים (ב') תחת אזהרה במשטרת מרחב שומרון.
  תחילת הפרשה לפני כשלושה ימים: למנכ"ל הליכוד במצודת זאב הגיעה שיחת טלפון שאיימה על חיי בנה של השרה לבנת, יו"ר מטה ההסברה של הליכוד. בעקבות כך פתחה משטרת מרחב שומרון בחקירה - שהעלתה כי הטלפון שממנו בוצעה השיחה המאיימת שוכן במשרדו של פייגלין בשומרון.
  בעקבות כך זומן היום פייגלין לחקירה, שהפכה לחקירה תחת אזהרה. הוא טען כי לא הוא התקשר לשרה לבנת ואיים עליה, אלא מישהו שעשה שימוש בקו שלו.
  בנוסף לפייגלין נחקרו במשטרה שתי עובדות במשרדו. עם תום חקירתו שוחרר פייגלין. החקירה נמשכת וייתכן שיזומנו פעילים נוספים לחקירה.
  פייגלין אמר ל-ynet: "אתמול בערב קיבלתי בתדהמה זימון מהמשטרה לבוא ולהעיד. הסבירו לי שמהקו של משרדי יצאו איומים על חייו של בנה של לימור לבנת. הגעתי היום, והסברתי למשטרה כי באותו יום הייתי בראיון טלוויזיוני בפתח תקוה. במהלך היום גילינו במשרד שמישהו עלה לנו על הקוד של המזכירה האוטומטית וכנראה הצליח להוציא שיחות מהקווים שלנו. שלחנו פקס לבזק והעניין סודר אך נראה שבינתיים מישהו הצליח להוציא שיחות מהקו שלנו. אני שוחררתי אחרי זמן קצר, אפילו בלי מתן ערבות. אינני מאיים, ובוודאי שלא על אנשים שאני מכבד ומעריך כמו לימור לבנת. הגשתי תלונה למשטרה לחקור את מי שאחראי לנושא הזה".
  שרת החינוך לימור לבנת אמרה בתגובה ל-ynet: "האיום הגיע למצודת זאב. לא עדכנתי את ילדיי כי לא ראיתי לנכון לעשות זאת, מאחר והטיפול בעניין הועבר לידי המשטרה. לא היה לי שום עניין לפרסם את הנושא. אלמלא פייגלין היה מודיע על כך לתקשורת, הדבר לא היה יוצא החוצה. המשטרה מעדכנת אותי במהלך החקירה ואני יודעת שהנושא בטיפול".
  לפני כשבוע נפסל פייגלין מהתמודדות בבחירות הקרובות במקום ה-40 ברשימת הליכוד, לאחר שיו"ר ועדת הבחירות, השופט מישאל חשין, קבע כי לא חלפה תקופת 7 שנים כחוק, מאז שנגזר עליו עונש שיש עמו קלון. הפסילה גרמה לאנחת רווחה בליכוד, לאחר שגורמים בכירים במפלגה חשו כי אנשי יש"ע והימין הקיצוני מצליחים "לגנוב את המפלגה".
  פייגלין, לשעבר מנהיג "זו ארצנו", הורשע בשנת 97' בעבירת המרדה וכן בעבירה של פירסום דבר המרדה. על עבירות אלה נשפט לשמונה עשר חודשי מאסר, מתוכם שלושה חודשים בפועל. בנוסף הופעל מאסר חופף על תנאי לחצי שנה שהיה תלוי נגדו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  פייגלין. איומים?
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  צילום: ג'רמי פלדמן
  לבנת. איום על הבן
  צילום: ג'רמי פלדמן
  מומלצים