שתף קטע נבחר

ממחר: ניקוד קשוח לעבריינים בכביש

השיטה החדשה תסכן את רשיון הנהיגה שלכם ותדלדל את תקציבכם. המקל: יותר נקודות חובה לנהגים שיבצעו עבירות. הגזר: כל מי שלחובתו כיום ארבע נקודות - יזוכה

עברייני תנועה שימו לב: ממחר תתחיל לפעול שיטת ניקוד חדשה שתחמיר איתכם, תסכן את רשיון הנהיגה שלכם ותדלדל את תקציבכם.
אבל נתחיל דווקא מהחדשות הטובות: ממחר, כל מי שכיום עומדות לחובתו ארבע נקודות על עבירות תנועה, יקבל זיכוי מלא של הנקודות - ויוכל לפתוח דף חדש על הכביש.
ואלה החדשות הפחות נעימות: מי שצבר שש נקודות ומעלה יישאר איתן, ובנוסף לכך יידרש לעבור בשנה הקרובה קורס נהיגה מונעת בן 12 שעות. הקורס יתפרס על שלושה מפגשים ויעלה לכל משתתף 136 שקלים.
נהג שיתחמק מלהשתתף בקורס "יחטוף": הנקודות הישנות שהיו רשומות לחובתו יומרו בנקודות חדשות שיסכנו את רשיונו. נוסף על כך הוא צפוי ל"מכות" נוספות כמו מבחן עיוניף קנס ואפילו פסילת רשיון.
וזה לא הכל: ממחר, בכל פעם שתעברו עבירת תנועה, תקבלו יותר נקודות (ראו טבלה), תשלמו עבורן יותר כסף ותתקרבו אל המועד בו ייפסל רשיון הנהיגה שלכם.
שיטת הניקוד החדשה נועדה להיאבק בעברייני תנועה סדרתיים, וכאלה לא חסרים בישראל. על-פי נתוני משרד התחבורה, בארץ יש כ-140 אלף נהגים שצברו 10-6 נקודות וזומנו לקורס נהיגה מונעת, אך טרם עברו אותו. רבים מהם הציגו מכתבים שלפיהם ביום הקורס היו במילואים או בחו"ל, וכך הצליחו לקבל דחיות עד התיישנות הנקודות. כ-37 אלף מקרב נהגים אלה צברו עוד 26-4 נקודות לאחר שכבר זומנו לקורס.
לפי שיטת הניקוד החדשה, נהג שיצבור במהלך ארבע שנים 36 נקודות חובה - רשיונו ייפסל לשלושה חודשים, ובסיומם הוא יידרש לעבור מבחן עיוני (תיאוריה) כתנאי לקבלת הרשיון.
נהג שיצבור פעמיים 36 נקודות במשך שש שנים, רשיונו ייפסל לתקופה של תשעה חודשים. הרשיון יחודש רק לאחר שהנהג יעמוד בבדיקות רפואיות מיוחדות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, וכן במבחן תיאוריה ובמבחן מעשי (טסט). נהג שיצבור במשך שנתיים 22 נקודות או יותר, תקופת הצבירה שלו תוארך משנתיים לארבע שנים. זאת, על מנת לשפר את המעקב אחר נהגים עבריינים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים