שתף קטע נבחר

בכיר בש"ס על לפיד: "המפלגות הגדולות ילכו עם הכלב הזה"

הרב שלום כהן אמר את הדברים בפני 10 אלפים תומכים שמילאו את איצטדיון יד אליהו בעצרת מוצלחת שקיימה תנועת ש"ס. השר ישי זכה לתשואות והביע תפילה ש"דרעי ייצא זכאי במשפט הציבורי וישוב אלינו תחת הנהגתו של מרן". בתגובה התלונן לפיד במשטרה

חבר מועצת החכמים של ש"ס, הרב שלום כהן, תקף אמש (יום ג') בצורה חריפה את יו"ר שינוי, טומי לפיד, בעצרת ש"ס באיצטדיון יד אליהו בתל אביב. כהן אמר כי "המפלגות הגדולות מצהירות שילכו עם הכלב הזה", בהתייחס ללפיד, וציין כי "לפיד רוצה את משרדי הפנים, החינוך והמשפטים-ראשי תיבות פחם. יהי רצון שהלפיד הזה שהוא חושב שהוא בוער - יהפוך לפחם".
קרוב ל-10,000 תומכי ש"ס גדשו את יציעי איצטדיון יד אליהו בתל אביב ועוד אלפים נותרו בחוץ, בעצרת מוצלחת מאוד של תנועת ש"ס.
יום לאחר שהצליחה הנהגת ש"ס לקבל מכתב תמיכה חם מהיו"ר המודח אריה דרעי, נרשמה אתמול הצלחה נוספת לזכותה. העצרת ביד אליהו, שנערכה בסימן תמיכה ברב עובדיה יוסף, הצליחה לשחזר את העצרות הגדולות מתקופתו של דרעי, למרות שהאחרון סירב להופיע בה.

מכתירים מחדש את הרב עובדיה

מתחת לבמת הענק הוצבו שני מסכים ותמונתו של הרב עובדיה יוסף, כשלצידה הכתובת "לאורו אלך" הצטופפו עשרות רבנים.
בהתאם להחלטה האסטרטגית של ש"ס על פיה יעמוד הרב עובדיה יוסף במרכז הקמפיין, היוותה העצרת מעין מעמד הכתרה מחודש של הרב עובדיה יוסף כגדול הדור הספרדי.
הערעור ברמיזה על מעמדו של הרב עובדיה יוסף, שכנגדו יצאה העצרת בא לידי ביטוי אפילו בערב זה כשגורמים אלמונים, כפי הנראה תומכי דרעי שלא התרשמו ממכתב התמיכה שלו, הפיצו כרוזים עליהם נכתב "כל מי שאינו בוחר ש"ס - עובר משום: 'דת משה ויהודית'", הכרוזים הופצו בנסיון לרמוז כי ש"ס מונהגת על ידי בן הזקונים של הרב עובדיה משה יוסף ורעייתו יהודית. גם אנשי הרב כדורי הפיצו במקום כרוזים בהם התלוננו על כך שהרב כדורי לא הוזמן לאירוע.

ישי: דרעי ייצא זכאי וישוב

שורה ארוכה של רבנים ספרדים שנאמו באירוע היללו את הרב עובדיה יוסף והנפיקו מבחר גימטריות כדי להוכיח את דבריהם. יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, התקבל בחמימות על ידי הקהל, שקיבל אלפי עותקים ממכתב התמיכה של דרעי בש"ס.
ישי אמר בנאומו: "אני רוצה להודות לידיד יקר, אהוב כולנו: הרב אריה דרעי. אתמול ראינו מה זאת מנהיגות. אתמול ראינו מה זה איש אציל, תלמיד אמיתי של מרן. ישבנו אתמול יחד עם מרן, וראינו יחד את המכתב הנפלא שהוא כתב. מפה התודה והברכה לרב אריה דרעי שה' יתן לו משפט חוזר וייצא זכאי במשפט הציבורי, וישוב אלינו תחת הנהגתו של מרן". דבריו של ישי זכו לתשואות ממושכות וזמר הבית של ש"ס בני אלבז עלה על הבמה בתגובה ונישק אותו על לחיו.
הרב עובדיה יוסף בנאומו בירך את הקהל ובמיוחד את אלה שנותרו מחוץ לאולם והבטיח כי שכרם כפול. הרב עובדיה אמר כי "מדינת ישראל בשביל מדינת היהודים, לא בשביל הגויים", והורה למצביעי ש"ס לכוון לפני הטלת הפתקים בקלפי ולומר: "לשם ייחוד קודשא בריך הוא ושכינתיה" כפי שנהוג לפני קיום מצוות. הדוברים כולם וכן הקהל הפגינו ביטחון רב לאורך העצרת והבטיחו כי ש"ס תזכה ב-26 מנדטים.

לפיד הגיש תלונה במשטרה

יו"ר שינוי, טומי לפיד, אמר בתגובה לדברים שאמרו נגדו בעצרת ש"ס, כי הגיש תלונה במשטרה על הסתה לרצח נגד חבר מועצת החכמים, הרב שלום כהן שהשווה אותו ל"כלב". לפיד אמר כי "הדברים מלמדים מי מלבה שנאה בזירה הפוליטית".

בהכנת הידיעה השתתפה ורד לוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
עצרת ש"ס ביד אליהו
צילום: טל כהן
צילום: גלי תיבון
ישי. מודה לידיד
צילום: גלי תיבון
מומלצים