שתף קטע נבחר

בחירות וסילבסטר: ה"קלאבר לפיד", בשבילכם

יו"ר שינוי ניצל את חגיגות השנה החדשה למעט תעמולה פוליטית. בראש פמליה עלה על אוטובוס מקושט בלונים ויצא לחלק מצתים עם סמל "שינוי" במועדונים בתל אביב. "אלה הבוחרים שלנו", הסביר מחויך ופיזז לצלילי המוסיקה

יו"ר שינוי, ח"כ טומי לפיד, חגג את השנה החדשה אמש (יום ג') בסיבוב מועדונים בתל אביב. לפיד הוביל פמליה שמנתה כ- 15 אנשים, ביניהם חבר שינוי מודי זנדברג, מאבטחים, ופעילים שחילקו בלונים כחולים ומצתים עם לוגו שינוי לבאי המועדונים.
לפיד פתח את הסיור במטה שינוי בעיר, אליו הגיע מייד לאחר הופעתו בתוכנית הטלוויזיה של נסים משעל בערוץ 2. לפיד המחויך עלה לאוטובוס המעוטר בבלונים ובשלטי שינוי, הודה לפעילים והביע את אכזבתו מכך ששינוי קיבלה רק 13 מנדטים בסקר שהוצג בתוכנית. "בסקר של אתמול קיבלנו 17", טען. לאחר מכן שקע במשחק שח-מט במכשיר הפאלם-פיילוט שלו, עד לרגע בו נפתחו דלתות האוטובוס בגני התערוכה, בפתח המועדון הראשון.
באי המועדון "פריים סגול" לא הופתעו למראה לפיד והפמליה, והוא התקבל באדישות מעורבת באהדה. "מה יש לו לעשות פה?", רטנו כמה מבני הנוער שנכחו במקום. "היו מביאים כבר את עלה ירוק, לפחות היו מחלקים לנו דוגמיות". "אתה הדבר האחרון שציפיתי לראות פה", אמר ללפיד אחד מהרוקדים, "לא עברת כבר את הגיל?". אך לפיד עבר בין החוגגים כשחיוך ילדותי פרוש על פניו, ולחץ את ידיהם בהנאה. לדבר הרבה הוא לא יכל ממילא, בגלל המוזיקה החזקה. "תענוג לראות את הנוער שמח כל כך", אמר, "במדינה שהיא לא כל כך שמחה".
במועדון "פריים כחול" ניכרה יותר התלהבות מביקור הפוליטיקאי, ולפיד אף נראה מפזז מעט לצלילי המוסיקה, מאושר מקבלת הפנים החמה, כשמסביבו מתפוצצים בלונים ומחרידים את המאבטחים. "זה הקהל שלנו", הסביר בנחת ביציאה מהמועדון. "הסטודנטים מצביעים בשבילנו בגלל הדרישה לשוויון בגיוס והמלחמה על שכר הלימוד, והסטודנטיות בגלל שאני אבא של יאיר". מסביב המשיכו פעילי המפלגה לחלק מצתים לבאי המקום. "אני מבין שזה בשביל להדליק בשבת", אמר לו באירוניה אחד מבני הנוער.
בקפה הבימה הוצג לפיד על ידי המארחים, ואף עלה לבמה כדי לשאת דברים. הוא התקבל בתשואות קלושות שהתחזקו בהדרגה, במיוחד לאחר חלוקת המצתים. לפיד נטל את המיקרופון לידו וקרא "אתם רוצים שינוי? עזרו לי לעזור לכם, לחיי מדינה טובה יותר ושנה טובה יותר". כשיצא שיבח שוב את הדור הצעיר ואמר "הצעירים תמיד משרים אווירה טובה, ואני תמיד חש אתם בנוח". בלונים הופרחו לשמיים ובזה נחתם הסיור.
לסיום נשאל לפיד על תגובתו לדבריו הערב של הרב שלום כהן, חבר מועצת החכמים של ש"ס, שכינה אותו "כלב", ואמר כי הוא מקווה ש"הלפיד יהפוך לפחם". לפיד מיהר להודיע: "נתבע אותו לדין, זו בושה שכך מדבר רב בישראל". בתגובתו לפיטורי סגנית השר בלומנטל אמר לפיד "הפיטורים מוצדקים, אבל אם שרון חושב שבזה תיגמר הפרשה הוא טועה, מפני שהפרשה לא תיגמר, לא כך ולא בכלל. בלומנטל היא מעין שעיר לעזאזל, והניסיון לחסל את הפרשה על ידי פיטוריה שווה ערך לייבוש הים באמצעות כפית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גילי כהן מגן
לפיד. "תענוג לראות את הנוער שמח"
צילום: גילי כהן מגן
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
יאיר. "סטודנטיות מצביעות שינוי בגללו"
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים