שתף קטע נבחר

"שפטת את בלומנטל למרות שלא נמצא בה פסול"

כך כתב עורך דינה של סגנית השר במכתב חריף לראש הממשלה. בסביבת בלומנטל זועמים על שרון ומקורבה בני מזגני אמר: "אמסור עדות במשטרה על התנהלות בלתי כשרה של ראש הממשלה ובנו". בלומנטל זכתה היום לשיחת עידוד מצידו של השר נתניהו

עורך דינה של ח"כ נעמי בלומנטל, אורי וגמן, תקף היום (ד') בחריפות את החלטת ראש הממשלה אריאל שרון מאמש לפטר אותה מתפקידה.
וגמן מציין כי ראש הממשלה למעשה כבר קבע את אשמתה של בלומנטל כפי שעולה ממכתבו. "שפטת אותה כך, למרות שלא היתה קיימת כל קביעה שנמצא פסול באופן בחירתה או בהתנהגותה בנושא הבחירות", כותב וגמן ומוסיף בציניות: "הינחתי שגם אתה בדעה שיש להשאיר את מלאכת השיפוט וקביעת אשמתו של אדם בידי המוסדות המוסמכים לכך".
בנוסף, תוקף עו"ד וגמן את ראש הממשלה על הפסקת פיטוריה של בלומנטל וטוען כי משמעות הפיטורין היא פגיעה ב"זכות החפות הקנויה לכל אזרח בישראל". וגמן מציין כי מדובר בזכות יסוד בכל מדינה נאורה אשר היתה נהוגה עד עתה גם במדינת ישראל. לדבריו, "פגיעה בזכות זו פוגעת בתפיסות עולם בסיסיות והיא בין הגורמים הקובעים את בבואת המשטר בו אנו חיים".
וגמן מוסיף לרמוז ל'התגרותו' של שרון בשלטון החוק וטוען כי הנורמה ששרון יוצר "מקרבת אותנו מאוד לכך שאם יחשדו באיש ציבור שביצע עברה, הוא יצטרך להוכיח את חפותו ואם לא ייעשה כן, יינזק ולא יוכל לכהן בתפקידו. זוהי פגיעה בכלל הבסיסי של חובת השלטון להוכיח את אשמתו של אדם. נורמה כזאת עלולה לחשוף אישי ציבור למצב בו יריבים פוליטיים יעלילו עליהם עלילות שווא כשאנשי הציבור ייאלצו לוותר על פרטיותם ולפגוע בעצמם ובכבודם כדי לעמוד בנטל הוכחת חפותם".
עורך דינה של בלומנטל מציין בסוף מכתבו כי בניגוד לעובדה שבלומנטל שמעה על מכתבה של ראש הממשלה אליה מכלי התקשורת, לא יפרסם את מכתבו בכלי התקשורת - לפני שיוודא שמכתבו התקבל בלשכת ראש הממשלה.
בתוך כך, נחקר בצהריים ביחידה לחקירות הונאה בבת ים מקורבה של בלומנטל יוני דרעי, במשך כשלוש שעות. נמסר כי דרעי נחקר בקשר לחשדות לכאורה נגד בלומנטל.

הזעם נגד שרון

מקורביה של בלומנטל אמרו בעקבות הודעת שרון על פיטוריה, כי יש כאן מגמתיות המופנה נגד מי ששרון מזהה כתומכי נתניהו. המקורבים אמרו ל-ynet כי סגנית השר אינה מתכוונת להתפטר מן הכנסת. היא אמנם לא תהיה שרה בממשלת שרון כפי שצפתה שיקרה בעקבות המקום הגבוה אליו הגיעה בפריימריס, "אך ככל שהזמן יעבור, חפותה תתברר". המקורבים אמרו בהתייחסם לשמירתה על זכות השתיקה, כי "גם כשמוסרים מידע אמיתי ניתן להציג אותו בצורה מגמתית ולכן החליטה בלומנטל לבחור בזכות השתיקה".
בני מזגיני, מראשי המטה של בלומנטל, אמר הבוקר ל-ynet כי בכוונתו למסור עדות במשטרה על התנהלות בלתי כשרה לכאורה של ראש הממשלה שרון ובנו עמרי בבחירות המוקדמות בליכוד. לדבריו, "מאחר והייתי עד לדברים שנבעו מכיוונו של מנגנון שרון בכוונתי ליזום את מסירת המידע שיש לי ליאח"ה, ובכוונתי להעביר את כל מה שידוע לי. אני בטוח כי המשטרה תגיע לממצאים שיכולים לזעזע".
על פי מזגיני, "בלומנטל תדבר בקרוב אך היא תעשה זאת ברגע הנכון מבחינתה. אין ספק ששתיקתה היא שתיקה רועמת. היא מאוד כועסת ומרגישה זעם רב. זו מישהי שכל חייה נתנה את נשמתה לתנועה. אין ספק ששרון תפס שעיר לעזאזל כדי להיבנות על גבה של נעמי".

נתניהו התקשר לעודד

שר החוץ, בנימין נתניהו, התקשר אתמול לנעמי בלומנטל כדי לשאול לשלומה ולעודד אותה לאחר ששרון הודיע על פיטוריה.
מקורבי בלומנטל אמרו ל-ynet כי נתניהו הביע בפניה את אי שביעות רצונו מההתנהלות כלפיה בפרשה. דוברו של נתניהו, אביב בושינסקי סירב לאשר את דבר השיחה בטענה שנתניהו אינו מוסר פרטים על שיחות אישיות.
מקורבי נתניהו הדגישו שהוא התקשר כדי להתעניין בשלומה של בלומנטל, ולתמוך בה בצורה חברית, אך הדגישו כי נתניהו לא נקט עמדה בנושאים שבינה לבין שרון.
עם זאת, בסביבתה של בלומנטל הבהירו ש"יש חשיבות רבה בשיחת העידוד הזו על רקע הניסיון של שרון להיבנות מפגיעה באנשי נתניהו".
בתוך כך אמרו גורמים במחנה נתניהו כי מתארגנת קבוצה של תומכי נתניהו שמעוניינת לצאת נגד העובדה ששרון מנסה להסית את האש מהחשדות לאי סדרים בליכוד באמצעות צליבת אנשי נתניהו. בנוסף, ציינו הגורמים כי פיטוריה של בלומנטל עשויים להחזיר את המחנאות לליכוד ערב הבחירות.
נראה כי, גם נתניהו עצמו שומר על זכות השתיקה בימים האחרונים, במובן אחר. שר החוץ נמנע מלהתראיין בכלי התקשורת משתי סיבות: כדי לא לסכן את סיכוייו להיות שר החוץ בממשלה הבאה וכן כדי שלא ידבק בו נושא השחיתויות.
דיאנה בחור

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
בלומנטל. "חפותה תתברר"
צילום: שאול גולן
צילום: רויטרס
נתניהו. התקשר לעודד
צילום: רויטרס
מומלצים