שתף קטע נבחר

עורך דינו של מופז: תנו לו להיות ח"כ

הרמטכ"ל לשעבר ינסה לקבל מחברי ועדת הבחירות - שעד כה "הפתיעו" בהחלטותיהם - אישור לכך שיוכל לכהן בכנסת הבאה, למרות שלא חלפה תקופת הצינון הקבועה בחוק. עורך דינו שיגר לוועדה מכתב נרגש בנושא

שר הביטחון שאול מופז שלח הערב (יום ד') באמצעות עורך דינו מכתב לוועדת הבחירות המרכזית, בו הוא מבקש מחברי הוועדה ומהיו"ר, השופט מישאל חשין, לשקול מחדש את אישור התמודדותו לכנסת הבאה.
במכתב ששיגר עורך הדין דורי קלגסבלד, צויין כי מופז פרש מצה"ל ב-9 ביולי 2002. המשך התיאור היה ציורי למדי: "שאול מופז לבש בגדים אזרחיים", נכתב, "שאול מופז היה רשאי לעבודה בחברה אזרחית ולקבל שכר, לשאול מופז לא היה משרד בקריה או בבסיס צבאי אחר... החל מתאריך זה כל קשרי מופז עם הצבא הסתכמו במשכורתו כקצין בחופשה".
עוד טוען עורך הדין כי מופז מונה לפני כחודשיים לשר הביטחון ולכן אין "משמעות מהותית" במקרה זה להקפדה על חוק הצינון. "האם מישהו יכול לטעון בכנות כי בחירתו של מופז כחבר כנסת מטעם הליכוד משנה משהו?" שואל עו"ד קלגסבלד.
מחר החל בשעה 16:00 יאשרו חברי וועדת הבחירות את רשימות המועמדים לכנסת. בחלק מהמקרים תיתכן הצבעה. בכל מקרה, צפויה ההכרעה הסופית להתקבל בבית המשפט, זאת משום שאם אכן תאשר הוועדה את פסילת מופז, כפי שהמליץ השופט חשין, פתוחה בפניו הדרך לפנות לבג"ץ. מאידך, אם תתיר הוועדה למופז לרוץ לכנסת – תעתור מפלגת העבודה בעניין זה לבג"ץ.
ח"כ אבשלום וילן ממרצ קרא היום למופז "לא לבזות את החלטת שופט בית המשפט העליון מישאל חשין ולקבל עליו את הדין בכבוד הראוי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
מופז. ייכנס?
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים