שתף קטע נבחר

גרנט: "התרגשתי כשגרונדמן נענה להצעתי"

באווירת 'קלאב מד' נינוחה במחנה האימונים באילות, התפנה המאמן הלאומי לבחון את פרשת ארז אליאב ("יתכן שטעיתי") תמונת הסגל המתגבש ("אני עוקב אחרי עוד מספר שחקנים") וגם הסביר את הזימון הכי מפתיע שלו לאחרונה - יענקל'ה גרונדמן

נבחרת ישראל הדרימה לקיבוץ אילות על מנת לקיים במלון 'מג'יק פאלאס' מחנה אימונים בן שלושה ימים. בתום יום האימונים הראשון התפנה אברהם גרנט לבחון מספר החלטות שקיבל בתקופה האחרונה. בראיון ל-ynet, בינות לדקלים התמירים ובאווירת 'קלאב מד' נינוחה דיבר המאמן הלאומי על הסגל שעומד לרשותו, קמפיין מוקדמות יורו 04' וגם על הזימון הכי מפתיע שלו עד כה - יענקל'ה גרונדמן הוותיק.

- לא היית מעדיף לקיים משחק אימון מול נבחרת אירופית מאשר לקיים את המחנה?

"נכון שהייתי מעדיף לערוך משחק אימון, אבל צריך לזכור שכמעט בלתי אפשרי להביא קבוצות ארצה וקשה להן לארח אותנו. יחד עם זאת, המחנה הזה מאוד חשוב, הוא מגבש את השחקנים. אנחנו מתרגלים שיטות משחק שונות והשחקנים לומדים לשחק יחד. השנה אין לנו מספיק ימי אימון עם הנבחרת בגלל כל משחקי גביע הטוטו ולכן אנחנו מקיימים אימונים בכל הזדמנות".

- אתה לא מצטער על פרשת זימונו והדחתו של ארז אליאב?

"לא ידעתי לפני שזימנתי את אליאב לסגל, שהוא לא סיים את השירות הצבאי, ומעבר לכך, אלה לא הנושאים שאני אמור לעסוק בהם. יכול להיות שטעיתי שלא בדקתי את הסוגייה לפני כן. עם זאת, אני מסתכל על הצד החיובי של העניין, ועל כך שמצאתי אותו ראוי להיות בסגל ולא על עגמת הנפש, אם היא נגרמה".

- במחנה באילות מורגש חסרונם של הליגיונרים האירופים (איל ברקוביץ', יוסי בניון, אילן בכר ועידן טל). כיצד משפיעה היעדרותם על ההכנות?

"אין ספק שהמצב האידיאלי הוא שכל השחקנים ישתתפו, אולם יש חוקים באופ"א, ואנחנו לא יכולים לזמן אותם למחנות אימון כל אימת שאנחנו רוצים. הליגות באירופה משוחקות כעת, ולכן אי אפשר לקבל אותם. בכל מקרה, גם במהלך המשחקים האחרונים לא שותפו יותר משחקן אחד או שניים בהרכב הנבחרת, ולכן הפגיעה היא לא כל כך קשה".

- ההחלטה למנות לעוזר את גרונדמן הפתיעה רבים. מדוע בחרת דווקא בו?

"לדעתי אנחנו צריכים ללמוד קצת ממה שעושים בברזיל, לדוגמה, עם מריו זאגאלו. אנחנו צריכים לכבד את המאמנים הוותיקים והטובים של הכדורגל הישראלי. אני מאוד מעריך את יענקל'ה. לאורך השנים הוא הראה שבדרך שלו אפשר גם להיות אנושיים וגם להגיע להישגים. ריגש אותי ושימח אותי מאוד שהוא הסכים להצעה שלי להגיע ולהצטרף לנבחרת. אני מקווה שבעתיד יהיו עוד מקרים שנוכל להיעזר בו".

- עד היום החזקת בסגל הרחב 25 שחקנים. לקראת המשחקים הרשמיים תצטרך לבחור 18. האם גיבשת כבר את תמונת הסגל לקראת המשך הקמפיין?

"כל מי שהוזמן עד היום יכול להיות חלק מהנבחרת ולשחק במוקדמות יורו 2004. יש עוד מספר שחקנים מועט שאני עוקב אחריהם ועשויים לקבל זימון. מעבר לכך, השחקנים הכי טובים נמצאים בסגל הנבחרת. את השוערים שלי אני אבחר רק לקראת המשחקים במוקדמות. השניים שיהיו בכושר הטוב ביותר יהיו בסגל".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אברהם גרנט. מאמין בסגל הקיים
צילום: רויטרס
צילום דודו פריד
אליאב. טעות
צילום דודו פריד
צילום:רונן לידור
אלימלך (משמאל) וגרשון. קרב על אפודת השוער הראשון
צילום:רונן לידור
מומלצים