שתף קטע נבחר

100 אלף שקל קנס בגין אי תשלום שכר מינימום

חברת ב.ר שירותי רפואה הורשעה באי תשלום שכר מינימום במשך חמש שנים לעובד, אשר הועסק על ידה כשומר בחניון המרפאה

חברת ב.ר שירותי רפואה נקנסה על ידי בית הדין האזורי לעבודה בת"א בקנס של 100 אלף שקל בגין עבירה על חוק שכר מינימום. מדובר בקנס הגבוה ביותר שניתן עד כה על עבירה זו לעובד יחיד.
החברה הורשעה באי תשלום שכר מינימום במשך חמש שנים לעובד, אשר הועסק על ידה כשומר בחניון המרפאה. ב.ר שירותי רפואה עוסקת בניהול אחזקה והפעלה של מרפאות, המפעילה מרפאה ברחוב בזל בת"א.
שופטת בית הדין לעבודה, שרה מאירי, הדגישה בפסק הדין את החשיבות באכיפת חוק שכר מינימום דווקא בתקופה בה האבטלה במשק כה גבוהה, כדי למנוע ניצול של עובדים העלולים להסכים לעבוד בתנאים לא תנאים רק כדי להתקבל לעבודה. השופטת נתנה ביטוי בגזר הדין לחומרת עבירה זו, העומדת בניגוד לחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. "מדובר בזכות בסיסית העומדת בתכלית החוק, שתכליתו מתיישבת עם חוק יסוד כבוד האדם וחירותו", אמרה השופטת
השופטת גזרה קנס חסר תקדים בגובהו, ברוח תיקון החוק, וזאת למרות שהתיקון בחוק שכר מינימום לא חל על העבירה הנוכחית, בציינה כי "כוונת המחוקק היא להחמיר בענישה ולראיה תיקון מס' 3 שנתקבל בכנסת ב 24.7.02".
שר העבודה והרווחה, הרב שלמה בניזרי, הביע שביעות רצון מפסק הדין ואמר כי הוא רואה חשיבות רבה באכיפת חוק שכר מינימום בעיקר לאור המצב הכלכלי הקשה.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השופטת הדגישה חשיבות אכיפת החוק
מומלצים