שתף קטע נבחר

אוהל מחאה לדחיית הבחירות: "מאפיונרים, נמאסתם"

פעילי התנועה לאיכות השלטון מחתימים אזרחים על עצומה לדחיית הבחירות בשלושה חודשים כדי לבחור מחדש את הרשימות לכנסת, "בלי המאפיה". גם הגשם הסוער לא הרתיע אותם

יום סגרירי במיוחד תפס את ראשי התנועה לאיכות השלטון. למרות שהאוהל שלהם בככר רבין בתל אביב מחומם ומואר, פעילי התנועה מצאו את עצמם היום (ו') עומדים בתוך שלוליות גדולות. אבל זה לא ממש הרתיע אותם. הרי בסופו של דבר, מהן כמה שלוליות כאשר המדינה לדעתם מתבוססת בבוץ השחיתויות.
החל מאתמול מפעילה התנועה את אוהל המחאה, וכך זה יימשך מדי יום עד הבחירות. האוהל, מקושט בשלטים "מאפיונרים נמאסם" ובתוכו עמדות החתמה על עצומה הקוראת לקיום בחירות מחודשות לרשימות המפלגות הגדולות לכנסת. לשם כך דורשת התנועה את דחיית מועד הבחירות בשלושה חודשים. נאיבים כבר אמרנו?
כשהגשם נפסק, החלה זרימה דלילה אבל עקבית של אנשים לאוהל. "שלום, אנחנו התנועה לאיכות השלטון", מסבירים בסבר פנים יפות לנכנסים. "ומי זה הג'ינג'י?", שאל זוג בגיל הזהב שהגיע מרמת גן, "זה היו"ר שלנו", השיבו הפעילים, "עו"ד אליעד שרגא".
נילי רינסקי, בת 62, שהגיעה לאוהל עם בעלה, סיפרה לפעיל התנועה שכמה ימים לפני הפריימריס בליכוד היא הגיעה בעקבות מודעה שנתלתה על עצים בעיר ר"ג לראיון עבודה לפריימריס. "כששאלו אותי בחברה שמספקת גם שירותי אבטחה, בת כמה את, אמרתי, 'מה, זה מותנה בגיל? אני גימלאית של משרד החינוך, מה אני לא יכולה לתרום לפריימריס? אמרו לי שמקבלים עובדים רק עד גיל 45. טוב, כנראה שלהיות מאפיונר בגילי כבר אי אפשר", חייכה רינסקי.
תת אלוף במילואים ראובן בנקלר, מנכ"ל המכללה לאיכות השלטון, ובעבר נספח צבאי של צה"ל בגרמניה, אמר כי "נהיה פה גם בימים יפים וגם בימים לא יפים. נהיה כאן בגשם, בבוץ וגם בשמש".

זאת לא מלחמה בתחנות רוח? שרון ממילא הודיע כי שיטת הבחירות לכנסת תשונה במערכת הבחירות הבאה. האם יש סיכוי אמיתי לדחיית הבחירות ולפריימריס מחודשים כבר עכשיו?

"זה יהיה ריאלי בתנאי שכל אזרח שאכפת לו יגיע. את מוכנה להצביע לרשימה שאת יודעת שאנשים הגיעו להיות מועמדים בה לכנסת כי נתמכו על ידי כסף של בעלי ממון שקשורים בפלילים? לכן חייבים לקיים בחירות מחדש".

מה אתם מציעים?

"אנחנו פונים לאזרחים שמעוניינים שתהיה להם זכות לבחור אנשים הגונים. שהבחירה לא תהיה בין ניצחון של מאפיונר א' למאפיונר ב'. ההצעה היא לדחות את הבחירות בשלושה חודשים, לחייב בחירה חוזרת על פי חוק הפריימריס החדש שיועבר בכנסת לאלתר, ולא יאפשרו יותר בחירות בגוף מצומצם, כי גוף מצומצם קל יותר לשחד".

האם שינוי השיטה יבטל את התופעות הבלתי כשרות?

"זה יצמצם אותן בצורה דרמטית. תמיד יהיו מקרים חריגים, אך היום השיטה פשוט מזמינה את זה. מרכזי המפלגות מנהלות היום באופן רשמי את הנבחרים כמו ועדה עליונה של המאפיה לצורך טובות הנאה אישיות, ועוד בלי בושה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרגא. רוצה דחייה
צילום: גוסטבו סוכנות ליאון
הפריימריס בליכוד. "נגד בחירות בגוף מצומצם"
צילום: גוסטבו סוכנות ליאון
מומלצים