שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נשים בירוק: "רבין היה רוצח בדם קר"
  שלל של תגובות מימין ומשמאל באשר להחלטת משרד החינוך להשעות את המורה שקרא להתנער ממורשת רבין. תנועת נשים בירוק, הטוענת לסתימת פיות אנטי דמוקרטית: "נעשה בו לינץ'"

  נמשכת הסערה בעקבות פרסום מכתב אנשי החינוך לראש הממשלה, הקורא שלא ללמד את מורשת רבין, ומטיל על יצחק רבין ז"ל את האחריות לאירועי התקופה האחרונה. יוזם המכתב, ישראל שירן, העומד בראש עמותה חינוכית שמלמדת יהדות בבתי ספר, הושעה מעבודתו, ונאסרה עליו הכניסה למוסדות החינוך. את הכרוז, שחובר כמכתב לראש הממשלה, הפיץ שירן בקרב אנשי חינוך, לקראת יום הזיכרון השנתי לרצח רבין. "לא נסכים בשום פנים ואופן שאיש שמסר כלי מלחמה לאויב, העומד עלינו לכלותינו, יהיה האיש שנדון במורשתו, דרכו ואישיותו...", נכתב בכרוז.
  תנועת "נשים בירוק" יצאה היום במסע תקשורתי לתמיכה בשירן, שכותרתו: "די לסתימת הפיות. כולנו ישראל שירן". בהודעה לתקשורת שפירסמה התנועה נכתב בין היתר: "לתיזכורת: רבין רצח בדם קר 16 ניצולי שואה על האנייה 'אלטלנה', רבין הכריז שאינו ראש הממשלה של כולם, רבין הכשיר את רב המרצחים ערפאת והעלה אותו ארצה, רבין נתן 70,000 רובים ומקלעים לערבים, המשמשים היום לרצח יהודים, רבין בגד בארץ ישראל ומסר חלקים נרחבים ממנה לאויב".
  נדיה מטר, יו"ר התנועה, טוענת, כי עיקר טענתן של "נשים בירוק", היא כנגד הפעולה האנטי דמוקרטית של "סתימת הפה לאדם שדעותיו שונות מדיעות מרצ השולטות במשרד החינוך". לדבריה, השעייתו של שירן היא פעולה בולשביקית ומעשה לינץ'. "שירן עצמו הוא גם כן קורבן של הסכמי אוסלו האומללים האלה. מורשת רבין אינה מורשת כזאת מפוארת שיש חובה ללמד אותה. חטאו של שירן הוא, שהוא חשב, לתומו, שהוא חי במדינה דמוקרטית...", אמרה.
  ובאשר לרבין אומרת מטר: "היה חשוב לנו להזכיר לציבור מיהו רבין, שנזכור כולנו, שלא מדובר באדם שהוא טלית שכולה תכלת. משרד החינוך מצווה עלינו ללמד את מורשת רבין, שהיא למעשה, דרכו הפוליטית והסכמי אוסלו. אבל אנחנו, במחנה הלאומי, זוכרים מורשת רבין אחרת, זוכרים אדם שרצח, שנתן נשק בידי מרצחים וכל שאר הנקודות שהיה חשוב לנו להזכיר".
  חבר הכנסת מוסי רז ממרצ פנה היום ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לחקור את הדברים שנאמרו על ידי תנועת נשים בירוק נגד ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין וכנגד משרד החינוך. "מה? מוסי רז פוחד שנרצח את רבין פעם שניה? אין לי בעיה עם מה שכתבנו ואני שמחה שמוסי רז קורא את זה, אולי זה יפקח את עיניו יום אחד", תגובתה של נדיה מטר.

  מתנגד להשעיה

  פרופסור זאב תדמור, ראש מרכז רבין לחקר ישראל, כתב למנכ"לית משרד החינוך, שלומית עמיחי, כי הוא מתנגד להשעייתו של שירן, ששלל את מעשה הרצח. "אל לה למערכת החינוך לנקוט צעדים כלשהם להצרת צעדיו של מי שחושב אחרת", כתב תדמור.
  עורכת הדין ניצנה דרשן-לייטנר, המייצגת את שירן דרשה הערב ממנכ"לית משרד החינוך לבטל את השעיית שירן לאלתר ולא, יעתור שירן לבג"צ. לטענתה, ההשעייה נעדרת כל סמכות חוקית. "לא יעלה על הדעת, כי איש חינוך יענש בגין דעותיו, תהיינה אשר תהיינה. לא יתכן, כי מערכת החינוך, הקוראת לחופש הביטוי ולפלורליזם, תעניש איש חינוך בגין מימוש זכויות אלו", אמרה דרשן-לייטנר.
  ממשרד החינוך נמסר בתגובה, כי אין בכוונתה של המנכ"לית לחזור בה מהחלטתה, עד שיתקיים דיון מקיף בנושא.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גילי נחושתן
  שירן. מסרב להאנס
  צילום: גילי נחושתן
  זום 77
  "הוא רצח בדם קר". יצחק רבין
  זום 77
  מומלצים