שתף קטע נבחר

מצנע: הסנדק ומשפחתו מנהלים את המדינה

מצנע תקף בחריפות את ראש הממשלה. "השחיתות של שרון מסוכנת יותר מעיראק", אמר יו"ר העבודה זמן קצר לפני הפיגוע בתל אביב

"השחיתות של שרון מסוכנת יותר מעיראק - מסכות לא יגנו מפניה", כך אמר הערב (א') יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, בנאום חריף נגד ראש הממשלה שנשא בכנס של אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, זמן קצר לפני הפיגוע בתל אביב.
לדבריו, "שרון מתנהג כמו סנדק והמשפחה מנהלת את המדינה. פרשת 'שרון-אלפרון' הופכת אותו למועמד לא לגיטימי והוא לא יוכל להינקות מהשחיתות ומהפשע המאורגן במפלגה".
מצנע הגיב גם לאחר מכן על הפיגוע בתל אביב ואמר: "אם היתה גדר מבית שאן עד ערד, זה היה נמנע, בדיוק כמו שמעזה לא יצאו פיגועים. יש חשש שהציבור יחשוב מהבטן ונאבד מנדטים, אבל אני פה בשביל להסביר שאפשר למנוע את הדברים האלה".

"שרון נמצא בפאניקה"

יו"ר העבודה נשא נאום חריף בעקבות טענתו של שרון בישיבת הממשלה כי "מר מצנע חסר ניסיון. רעיונותיו אינם ולא יהיו המדיניות של מדינת ישראל".
בקרבתו של יו"ר העבודה טוענים כי "שרון נמצא בפאניקה. אפילו ארתור פינקלשטיין לא יודע מה לעשות, הליכוד מפסיד כל יום שני מנדטים. שרון יודע שבנו ייחקר השבוע במשטרה ולכן מנסה להפוך את הדיון הציבורי על פיו".
גם מזכ"ל מפלגת העבודה ח"כ אופיר פינס השיב אש ברוח זו. "ראש הממשלה ממש מאבד את העשתונות", אמר פינס בשיחה ל-ynet. "לצערי הוא הופך את הממשלה בצורה צינית למצודת זאב ומשתמש בישיבה ככלי להעברת תעמולת הבחירות של הליכוד. שרון מנסה במניפולציה מלאכותית לשנות את סדר היום הציבורי, מנושא השחיתויות בליכוד לויכוח המדיני - שם הרס כל חלקה טובה ודרדר אותנו למצב בו אנו נתונים".
לטענת פינס, "הליכוד צריך לעשות בדק בית: בדק הבית מחייב הסקת מסקנות אישיות כי הדג מסריח מהראש. משפחת אלפרון רצתה לעזוב אך נשארה, על משפחת גבריאלי שומעים ללא הפסקה, אך הבעיה המרכזית היא משפחת שרון. אני מציע להאזין טוב לנעמי בלומנטל שאמנם שמרה על זכות השתיקה אך בעניין שרון היא כבר התחילה לדבר. הפרשיות שמסתובבות סביב משפחת שרון הן הקשות ביותר והחמורות ביותר", דברי פינס.
יולי תמיר, יו"ר צוות התגובות בעבודה, הביעה אף היא פליאה על המקום בו בחר שרון לתקוף את העבודה. "שרון הופך את הליכוד לסניף משפחתי וכעת מנסה להפוך את הממשלה לסניף של הליכוד. בציניות חסרת תקדים הוא משתמש בבמה זו לתעמולה פוליטית אסורה".

מתיחות במטה העבודה

בתוך כך תקף היום ח"כ בנימין בן אליעזר בישיבת מטה הבחירות של העבודה את ח"כ מתן וילנאי ורמז כי וילנאי הדליף לכלי התקשורת מידע על מתיחות בין בן אליעזר ליו"ר העבודה, עמרם מצנע.
"אני יודע שיש לגורמים מסוימים אינטרס להדליף דין ודברים שהיו עם מצנע", האשים בן אליעזר והוסיף, "אף אחד לא יכין לעצמו אליבי ליום שאחרי או יתעסק בכתב ההגנה. צריך לעבוד קשה עכשיו ולא להתכונן לתת הסברים אחרי הבחירות". מלשכת וילנאי דחו את ההאשמות של בן אליעזר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
מצנע. נאום חריף
צילום: חיים זיו
צילום: אתר הכנסת
פינס. שרון מאבד עשתונות
צילום: אתר הכנסת
צילום: מיכאל קרמר
עמרי שרון. גם הוא יוזכר
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים