שתף קטע נבחר

משפחת הנרצח הישראלי מלוס אנג'לס תובעת 30 מיליון דולר

משפחתו של יעקב אמינוב, שנרצח בפיגוע הירי בנמל התעופה בלוס אנג'לס ב-4 ביולי 2002, תובעת פיצויים מהעיר בגין הפסדים כספיים ונזק נפשי

משפחתו של יעקב אמינוב, שנרצח בפיגוע הירי בנמל התעופה LAX בלוס אנג'לס ב-4 ביולי 2002, תובעת פיצויים בסך 30 מיליון דולרים מהעיר. אלמנתו של אמינוב ושמונת ילדיו הגישו תביעת פיצויים באמצעות עורך דינם, בטענה שמותו של אבי המשפחה בתקרית גרם להם הפסדים כספיים וצלקות נפשיות עמוקות. הגשת תביעת הפיצויים היא צעד מקדים הנדרש כדי שיתאפשר למשפחה לפתוח בהליכים משפטיים בפרשה.
תביעה זו של משפחת אמינוב מצטרפת לתביעות נוספות שהוגשו בסוף השבוע, בסכום כולל של 8.5 מיליון דולר. את התביעות הגישו אנשים אחרים שהיו מעורבים בתקרית, ביניהם ילד בן 6 שהיה עד לאירוע ואדם נוסף שסייע בהשתלטות על המחבל.
אמינוב, (46), תושב אור יהודה במקור שהיגר לארה"ב לפני שנים אחדות, הגיע לנמל התעופה באותו היום כדי ללוות חבר בדרכו לישראל. הוא עמד סמוך לדלפק הכירטוס של אל-על בעת שהמחבל, הישאם חדיאת, פתח באש משני אקדחים לעבר הנוסעים שהמתינו בתור. הכדורים שהתעופפו לכל עבר פגעו באמינוב ובויקי חן (25), עובדת אל-על שעמדה מאחורי הדלפק. השניים נהרגו במקום. אז התנפל על המחבל מאבטח של אל על שהיה ללא נשק, והפיל אותו לארץ. קצין הביטחון של אל-על, חיים ספיר, נזעק למקום למשמע הירי, אלא שהמחבל שלף סכין קומנדו ודקר אותו. למרות שנפגע הצליח ספיר לשלוף את אקדחו וירה במחבל למוות.
יצויין שהאירוע נחקר בארה"ב בנסיבות חקירה פליליות מאחר שלא נמצאו ראיות לפיהן חדיאת ביצע את ההתקפה על רקע לאומני.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: איי פי
אמינוב. בא ללוות חבר
צילום רפרודוקציה: איי פי
מומלצים