שתף קטע נבחר

בעבודה חוששים מירידה בסקרים

גורמים במפלגה אומרים כי בימים הקרובים ינמיכו את פרופיל התעמולה ויחליטו על קו הסברה אחיד ומאופק. במטה שרון מקווים "שהפיגוע יחזיר את הדיון לסדר היום האמיתי"

תסריט של פיגוע רב נפגעים בזמן בחירות, כמו הפיגוע בדרום תל אביב, היה החשש הגדול של מפלגת העבודה. פיגוע שכזה, כך חשבו, עשוי להביא לשתי תוצאות לוואי לא רצויות: זעם ציבורי מחודש שיבריח את הקולות הצפים ימינה וכן שינוי של הכותרות הראשיות ומעבר מסיפורי החקירות בליכוד לסיפורי עשרות הניספים והפצועים.
אמש (יום א') כבר הודה יו"ר העבודה עמרם מצנע, כי "יכול להיות שכרגע איבדנו כמה מנדטים, אך אני מקווה שאנשים יצביעו מהראש". מצנע אמר את הדברים באוניברסיטת תל-אביב, בשעה שבכל חלקי העיר נשמעו הדי התופת שעלו מהרחובות הדרומיים.
גורמים בעבודה אומרים, כי ישמרו בימים הבאים על שקט תקשורתי וינמיכו את פרופיל התעמולה הפוליטית. במטה ההסברה בעבודה גם מתעקשים, כי אין בהלה מפני הסקרים שיבואו בשל הפיגוע.
"אחד הקווים המרכזיים בקמפיין של מצנע אומר שכך אי אפשר להמשיך, בכל המובנים", אמרו הגורמים. "הציבור אינטליגנטי מספיק כדי להבין שבמצב זה יש לפנות לפתרונות חלופיים. לאורך זמן הציבור יבין שאת המצב הזה צריך לשנות. נכון שניסיון העבר מלמד שהליכוד קיבל יותר מנדטים לאחר פיגועים, אבל אז הליכוד לא היה בשילטון. היום, כאשר יש ממשלת ליכוד, הוכח כי בכוח לא ניתן לנצח את הטרור".
עוד נמסר כי לאחר הפיגועים האחרונים בבית שאן ובירושלים לא אישר הקבינט תגובה צבאית ולכן יעכבו בדריכות אחר החלטות ראש הממשלה בעניין. "התגובות הללו לא עוזרות ולכן ויתרו עליהן. קשה להאמין ששרון יחרוג כעת ממנהגו ויורה על תגובה צבאית", אמרו בעבודה.

סדר היום ישתנה?

במטה ראש הממשלה מקווים שהפיגוע יבלום את מגמת הדיווחים על הליכוד בהקשר של חקירות, ומאמינים ש"הפיגוע יחזיר את הדיון לסדר היום האמיתי".
כעת, אומרים במטה ראש הממשלה, הכל זז הצידה והפיגוע מחזיר את כולנו לפרופורציות האמיתיות ולדברים המהותיים שעומדים על סדר היום. לדבריהם, "הפיגוע היווה, בסך הכל, תזכורת כואבת לכך שההפוגה בפיגועים היתה הפוגה מדומה. מערכת הבחירות אמורה להתנהל סביב האיום הקיומי שיש על מדינת ישראל והשאלה היא מי הממשלה שתתמודד טוב יותר עם האיום הזה". לטענת אנשיו של שרון, "זהו המגרש האמיתי שמכתיבה המציאות ומי שרצה להתחמק מכך במפלגת העבודה יאלץ לחזור למציאות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הפיגוע בתל אביב
צילום: איי פי
צילום: ערוץ 2
מצנע. "יכול להיות שאיבדנו מנדטים"
צילום: ערוץ 2
צילום: ערוץ 2
שרון. הפיגוע ישנה את סדר היום?
צילום: ערוץ 2
מומלצים