שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תבור על המפה

  יקב הבוטיק שהוקם לפני שנים מספר בכפר תבור הוא עוד הוכחה לכך שמה שמתחיל עם הברון רוטשילד מגיע בסופו של דבר ליין

  בשורה טובה. בתוך הטרנד החיובי ההופך כורמים גם לבעלי יקבים קטנים, בא לעולם בשנת 1998, בכפר תבור, יקב תבור. ארבעה בני משפחות כורמים מן המקום החליטו ללכת את כל הדרך מן הבציר ועד הבקבוק. ההתחלה היתה מבטיחה - ואילו היינות החדשים שלהם, אלה שהמדור טעם בימים אלה, מראים כי ההבטחות כבר מתקיימות.
  כפר תבור נוסד בשנת 1901, על אדמות אשר נרכשו מבני מסחה הערבית השכנה. רוב מתיישביו הראשונים היו יוצאי זכרון יעקב וראש פינה. מי רכש עבורם את האדמה והעניק להם את התנופה לצאת אז לדרך? תשובה: פקידיו של הברון רוטשילד בארץ ישראל. ומה שמתחיל עם רוטשילד בסופו של דבר מגיע ליין. יקב התבור הצעיר יחסית כבר עושה סימנים של מפעל רציני, בציר 2002 נתן כ-100 טונות של ענבים אשר הופכים בימים אלה ל-100 אלף בקבוקי יין, מה שמציב אותו בצמרת היקבים הקטנים בארץ מבחינת הכמות.
  אבל המעניין הוא כמובן נושא האיכות. עוד בשנת הבציר 2001 בא לתבור היינן אריה נשר, ונראה כי המגע שלו עולה יפה. שני הבקבוקים מסדרת "התווית השנייה" מרלו וקברנה סוביניון, ואחד מ"התווית הראשונה" שרדונה, הם הבשורה הטובה: תבור על המפה.
  "שרדונה, רזרב, 2001" – יין על טהרת ענבי הזן מכרם יחיד שגפניו נטועות באדמת בזלת, אדמה שבמקומות שונים בעולם עושה רוב טוב לגפנים.
  היין תסס בחביות עץ אלון צרפתי, והושאר על שמריו ומשקעיו משך עשרה חודשים. התוצאה טובה מאוד. הגוון הקשי נעים לעין, ניחוח תפוחים ושנף מעושן מעט מן החבית מדגדגים את האף, איזון טוב עם רעננות רעננה מענגים את החך. מחיר לבקבוק 49 שקלים.
  "קברנה סוביניון, אסטייט, 2001" – בתוספת של 15% ענבי מרלו, עורבב היין מיינות שהתיישנו חלקם בחביות עץ אלון צרפתי (70%) והשאר באלון אמריקני. התוצאה ניחוחית עם שמץ של חריפות עץ, הרבה גרגרי יער שחורים וציפת דובדבנים שחורים. מגעו נעים בפה, נוכח, מאוזן וחלק. קנייה טובה במחיר של 59 שקלים לבקבוק.
  "מרלו, אסטייט, 2001" – בתוספת של 15% ענבי קברנה סוביניון מכרמי כפר תבור, תסס היין במכלי נירוסטה, עבר השרייה של שלושה שבועות על קליפותיו למיצוי טעמים, ניחוחות וצבעים, והתיישן בחביות עץ אלון אמריקניות וצרפתיות במשך עשרה חודשים. התוצאה שזיפית מאוד, עם ריחות שנף ועץ נעימים במיוחד, קטיפתיות ופשטות טובה במגע עם החך. יין כייפי במיוחד. המחיר לבקבוק 59 שקלים.
  ועוד משפט ניחוש אחד על המותג. ברוב הערים הגדולות של אירופה יש לפחות רחוב אחד, או כנסייה, או מוסד דתי, הנושאים את השם "תבור", בגלל הקשר ההיסטורי וקדושת המקום לנצרות ולנוצרים. עם טעמיו הטובים ושמו הידוע מראש, היין הזה יכול לחולל נפלאות על המדפים בחנויות חו"ל.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יקב תבור. יחולל נפלאות על המדפים בחו"ל
  מומלצים