שתף קטע נבחר

קמפיין המפד"ל: לימור ליבנת גרועה ממרצ

תשדירי הבחירות של המפלגה יוצאים במתקפה חזיתית נגד שרת החינוך, ש"מקצצת בחינוך הדתי". במפלגה מאשימים: "אפילו מרצ לא העזה לסגור בתי ספר מבלי להתייעץ". הליכוד בתגובה: המפד"ל מתביישת בכך שליבנת הייתה הראשונה להנהיג חובת לימודי מורשת

המפד"ל מסתערת על נושא החינוך, התיק שאותו תבקש לידיה לאחר הבחירות: במפלגה מתכוונים לתקוף בקמפיין את הליכוד, ובעיקר את שרת החינוך לימור ליבנת, בעקבות "הפגיעה במערכת החינוך הכללית בכלל והציונות הדתית בפרט".
בתשדירי הבחירות של המפד"ל, ובמצגת שתופץ באמצעות האינטרנט, מצוטט קטע ממצע הליכוד, ולפיו "הממשלה תמשיך ותחזק בחינוך את היסודות היהודיים, לאומיים, הציוניים והחברתיים. החינוך יהיה מושתת על הערכים הנצחיים של מורשת ישראל". אולם המפד"ל טוענת, כי השרה ליבנת פוגעת באותם עקרונות, כאשר היא מקצצת בתקציבי החינוך הדתי.
בתשדירים מוצגות מספר דוגמאות, ובהן זו שאירעה בחטיבת הביניים הדתית פרדס חנה: בשנה שעברה הורתה ליבנת לסגור את בית הספר, אולם עתירה של המפד"ל לבג"ץ עצרה את התהליך. השנה שוב הורתה השרה לסגור את בית הספר, והפעם ההוראה בוצעה. כמה מהתלמידים נאלצו לנסוע ללימודים באור עקיבא, וכמחצית מהם עברו לחינוך הממלכתי החילוני.

"אפילו אלוני ושריד לא העזו"

המפד"ל טוענת בקמפיין כי לא שולמית אלוני, לא אמנון רובינשטיין ולא יוסי שריד העזו לסגור בית ספר מבלי להתייעץ עם גורמי החינוך הממלכתי דתי.
דוגמה נוספת היא בית הספר הממלכתי-דתי "יובל" שברחובות. מאז תחילת השנה, נטען בתשדיר, עומד בשכונת היובל בעיר מבנה ריק מתלמידים, וליבנת לא פותחת את בית הספר. מצב דומה שורר בבית הספר הממלכתי-דתי בשכונת גני יער בלוד.
לטענת המפד"ל, נבנתה קריית חינוך מפוארת לציבור הדתי בבית-שאן, אולם ברגע האחרון החליט ראש העיר למסור את בית הספר היסודי לחינוך הכללי, ורק ישיבה תיכונית אחת נשארה במתחם. לטענת המפד"ל, השרה ליבנת "לא נקפה אצבע" כדי לשנות את ההחלטה.
במפד"ל טוענים כי בקדנציה הקודמת הוקצבו 10 מליון שקלים לשיפוץ בית הספר הממלכתי-דתי בשפיר, אך שרת החינוך העבירה את התקציב לנתיבות. במפד"ל תוהים, האם הסיבה לכך היא שראש עיריית נתיבות הוא מהליכוד, ואילו ראש המועצה בשפיר הוא ממפלגתם.
מפלגת המפד"ל תוקפת את המלצות ועדת שושני, שאומצו על-ידי השרה ליבנת, ולפיהן התקציב המוקצה לכל בית ספר יחושב על-פי מספר התלמידים בכיתה, ולא על-פי מספר הכיתות. לטענת המפלגה, הדבר מהווה פגיעה בתקציב החינוך הדתי, בעיקר בעיירות הפיתוח ובשכונות.
עוד טוענת המפלגה כי בשנה שעברה קיצצה השרה ליבנת 100 תקנים של בנות שירות לאומי, ורק איום של המפד"ל הביא את ראש הממשלה לבטל את רוע הגזרה. בשנה הנוכחית, טוענים במפלגה, מתוכנן קיצוץ של 400 תקנים נוספים. "אין מי שיעצור את ליבנת", מסכמים במפד"ל.

"המפד"ל מתביישת - ובצדק"

ממטה הבחירות של הליכוד נמסר בתגובה: "המפד"ל מתביישת בעובדה, שמאז קום המדינה היה צריך לחכות לשרת חינוך מהליכוד, שתהפוך את לימודי המורשת ללימודי חובה במערכת החינוך. המפד"ל מתביישת, יש לה סיבה טובה לכך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליבנת "לא נקפה אצבע". מתוך הקמפיין
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
יו"ר המפד"ל, אפי איתם
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים