שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גברי לוי ויתר על קבלת שכר כיו"ר ההתאחדות
  בהודעה לתקשורת הבהיר יו"ר ההתאחדות לכדורגל כי החליט למשוך את ההצעה להעניק לו שכר עבור תפקידו, כיוון ש"ההתעסקות בנושא הגיעה למצב מאד מבזה, כאשר כל המעוניין לנגח, להכפיש ולשפוך רפש בכיוון היו"ר, נתלה בנושא השכר". לפני ההודעה נפגש עם רשם העמותות וניסה לשכנעו לאשר לו מתן שכר גבוה מ-90 אלף שקל - אך לשווא

  יו"ר ההתאחדות לכדורגל, גברי לוי, החליט לוותר על האפשרות לקבל שכר בעבור תפקידו. בכך הגיעה למעשה לקיצה הסאגה הארוכה והמתמשכת בנושא, אשר החלה בקיץ באסיפת ההתאחדות שהתפוצצה (ואשר בעקבותיה התפטר לוי וחזר בו - מ.ג), ואמורה הייתה להימשך באסיפה הבאה, ב-15 בינואר, בה היו עתידים חבריה להצביע פעם נוספת בעד או נגד הענקת השכר.
  בהודעה שפרסם לוי אתמול בצהריים נכתב: "לאחר התלבטויות רבות והתייעצויות עם בני משפחתי, הגעתי למסקנות הבאות: לא ייתכן כי האסיפה הכללית תיהפך לאסיפה בנוגע לשכרו של יו"ר ההתאחדות; לא ייתכן שאבנר קופל (ראש מרכז בית"ר - מ.ג) וחבורתו, הפונים בבקשות לסולחות כאלה ואחרות, יקבלו תמורה בעד שינוי הצבעתם; לא ייתכן כי יו"ר ההתאחדות יאלץ לעשות נפשות למען יצביעו בעד המגיע לו, ועקב כך ייתקל בבקשות שונות ומשונות.
  "התעסקות בנושא הגיעה למצב מאד מבזה לתפקיד יו"ר ההתאחדות, כאשר כל המעוניין לנגח, להכפיש ולשפוך רפש בכיוון היו"ר, נתלה בנושא השכר. כמו כן, החלטתי לקבל את הצעתה האישית של השרה לימור לבנת.
  "על כן, ולמרות שרשם העמותות פנה לממונה על השכר, אשר מצידו המליץ לתת שכר ליו"ר ההתאחדות בגובה שכר של מנכ"ל ממשלתי, הגעתי להחלטה להוריד את עניין השכר מסדר היום לתמיד. עם זאת, כפי שאמרתי מראש, אמשיך בתפקידי, ואעשה ככל יכולתי למען ההתאחדות לכדורגל".
  עם זאת, למרות דבריו של לוי, ל-ynet נודע כי לפני פרסום ההודעה נפגש אתמול בשעות הבוקר עם רשם העמותות, עמירם בוגאט, וניסה לשכנעו בפעם האחרונה לאשר לו שכר הגבוה מ-90 אלף לשנה כולל הוצאות, כפי שמותר לעומד בראש עמותה. בפגישה נכח גם היועץ המשפטי של ההתאחדות, עו"ד משה אביבי.
  כזכור, במהלך התקופה האחרונה נפגשו לוי ואביבי מספר פעמים עם בוגאט וניסו לשכנעו להצהיר כי הוא מוכן לאשר ללוי שכר גבוה יותר. בכירים במשרד רשם העמותות הדגישו אתמול כי בוגאט הבהיר באופן חד משמעי ללוי כי החלטתו סופית וכי הוא אינו מתכוון לשנות אותה. כמו כן הוא הדגיש שהוא מצפה מהם שלא יעבירו החלטה אחרת באסיפה הכללית של ההתאחדות לכדורגל.
  עמירם בוגאט אמר בתגובה: "אני מאשר את הפגישה הבוקר עם לוי ואביבי בעניין שכרו עם יו"ר ההתאחדות ושהודעתי להם כי החלטתי סופית ולא תשתנה".
  בשבוע הבא, כאמור, אמורה הייתה להתכנס אסיפת ההתאחדות על מנת להצביע בנוגע לשכרו של לוי. על פי גורמים בהתאחדות, הבין לוי כי נציגי מרכז 'מכבי', המהווים כארבעים אחוזים מבעלי זכות ההצבעה באסיפת ההתאחדות, התכוונו להצביע נגד ההצעה. יחד עם התנגדותם הידועה מראש של ראשי בית"ר הובטח, למעשה, כי ההצעה לא תתקבל.
  לאחרונה התערבה גם שרת המדע, התרבות והספורט, לימור ליבנת, בכינוס האסיפה, ושלחה מכתב ללוי בו היא דורשת לבטל את האפשרות להצביע באמצעות יפויי כוח. לוי ענה לה כי יבקש מנציגי הקבוצות להגיע לאסיפה ולא להשתמש ביפויי הכוח, אשר היו אחת הסיבות המרכזיות לפיזור האסיפה בקיץ.

  אבנר קופל: "הציבור ניצח"

  חבר מרכז בית"ר, אבנר קופל, אמר בתגובה להודעה של גברי: "זה ניצחון של הציבור. אני שמח שכסף ציבורי לא יעבור לידיים פרטיות. גברי לוי הבין שאין לו רוב להעביר את ההחלטה ולכן הוא ויתר. עכשיו יש לנו שתי מטרות עיקריות: האחת - לוודא שלוי לא יקבל העלאה בהחזרים שהוא מקבל מן ההתאחדות, והמטרה השנייה - להביא לבחירות לתפקיד יו"ר ההתאחדות בתום העונה הקרובה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים