שתף קטע נבחר

שרון: החקירה נגדי - "עלילה פוליטית בזויה"

ראש הממשלה הגיב לראשונה על החקירה נגדו בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים. "את העלילה הזו אני אפריך במסמכים ובעובדות", אמר שרון, "מי שמפיץ אותה שם לו למטרה להפיל ראש ממשלה". המשטרה והשב"כ יחקרו מי הדליף את הפרשה

ראש הממשלה, אריאל שרון, התייחס היום (ד') לראשונה לחקירה נגדו בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים בפרשת ההלוואה של 1.5 מיליון דולר שקיבל מהמיליונר הדרום-אפריקני סיריל קרן.
בעת סיור לאורך קו התפר אמר שרון: "מדובר בעלילה פוליטית בזויה ואת העלילה הזאת אני אפריך במסמכים ובעובדות. מי שמפיץ אותה שם לו למטרה להפיל ראש ממשלה". שרון הסתפק בדברים אלה, ולא התייחס לגופם של החשדות נגדו.
בניגוד לדברי שרון, אמר קצין בכיר במשטרה ל"ידיעות אחרונות": "זו פצצה. מדובר בפרשה חמורה מאוד". שרון ובניו צפויים להיחקר לאחר הבחירות.

ההדלפה תיחקר

דובר משרד המשפטים הודיע היום כי הדלפת הפרשה תיחקר. "היועץ המשפטי לממשלה, בהתייעצות עם פרקליטת המדינה ומפכ"ל המשטרה, ועל דעתם ובתיאום עם ראש השב"כ, החליטו על הקמת צוות אשר יחקור את מקורה של הדלפה זו", מסר הדובר, "הצוות יכלול נציג בכיר מהפרקליטות, נציג בכיר ממשטרת ישראל ואיש שירות הביטחון הכללי. יינתנו הסמכות לחקירה ככל הנדרש, על פי דין, משר המשפטים".
הדובר הוסיף כי "היועץ המשפטי לממשלה נוהג במשורה בחקירת הדלפות, גם נוכח הניסיון בתחום זה בישראל, אך החשש לשיבוש אפשרי בחקירת העמותות וחומרת ההדלפה בעיצומה של מערכת בחירות תוך ניסיון לגרור את גופי האכיפה לשדה הפוליטי, ותרגומה הברור של החקירה לעניין ספציפי אחד, הדלפת מסמך הבקשה לחיקור דין, הכריעו את הכף. הצוות יתבקש לסיים מלאכתו בימים הקרובים".
הדובר הדגיש כי "חקירה זו אינה נוגעת כמובן כלל לעצם חקירת העמותות וספיחיהן בה מדובר, שתימשך כסדרה על ידי המשטרה בליווי הפרקליטות ותמוצה".
גורמים בפרקליטות ובמשטרה האשימו זה את זה בהדלפה. במשרד החוץ, שגם אליו הופנתה אצבע מאשימה, אמרו כי ישתפו פעולה עם החקירה. דוברו של שר החוץ בנימין נתניהו איים בתביעה כלפי מי שיטען כי הוא קשור להדלפה.

"לא במועד"

אליקים רובינשטיין עצמו גינה היום את הדלפת החקירה. בראיון לגלי צה"ל, אמר רובינשטיין כי "אם זה יוצא החוצה לא במועד הראוי לו לצאת - בסוף החקירה - התוצאה היא שאפשר לתאם גרסאות, אפשר לעשות דברים שישבשו את החקירה". לדבריו, "אנחנו שואפים שמערכת האכיפה תהיה מחוץ לזירה הפוליטית, וברור שמי שהוציא את זה עכשיו, על פניו נראה שהמניע שלו זה לא לחשוף את האמת, אלא המניע זה עיתוי הבחירות וענייני התקופה".
רובינשטיין התייחס באופן כללי לקשר בין הון לשלטון: "הנושא הזה רע ורגיש, ובמדינת ישראל יש הרבה מה לתקן בעניין הזה. דו"חות מבקר המדינה הצביעו על זה, חקירות שהיו הצביעו על זה. הנושא הזה ראוי לתשומת לב ציבורית. הוא מכל בחינה רע ומכל בחינה שלילי. יש לנו פיקדון בידינו, מדינת ישראל, ומי שנותן יד לריקבון בתוך היסודות שלה - לא חשוב מאיזה מפלגה, מאיזה חוג, מאיזה מערכת - הוא נותן יד למעילה בפיקדון הזה. זו שאלה שלא קשורה לחקירה הזאת, זו חובתנו להיאבק בזה, ואנחנו משתדלים בכלים שיש בידינו, שהם כלי החוק".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוד רובינגר, ידיעות אחרונות
שרון עם המיליונר סיריל קרן (משמאל)
צילום: דוד רובינגר, ידיעות אחרונות
מומלצים