שתף קטע נבחר

הליכוד פועל להפלת הממשלה, בש"ס מטילים ספק

יו"ר הליכוד, אריאל שרון, הכריז היום, כי יעשה הכל להפלת ממשלת ברק ולהליכה לבחירות. בש"ס חוששים, שלמעשה, בכוונת הליכוד להצטרף לממשלת חירום

בליכוד פועלים להפלת הממשלה וחותרים לבחירות. יו"ר התנועה, אריאל שרון, אמר היום (יום ב') בישיבת הסיעה, כי המצב בו ראש הממשלה מנהל מגעים מדיניים, כשמצב החירום עדיין נמשך, הוא בלתי נסבל ולכן, הוא, שרון, יפעל להפלתו של ברק. שרון הודיע, כי יחל בפגישות אישיות עם ראשי סיעות האופוזיציה לתיאום מהלכים משותפים.
מחר יפגש שרון עם חברי הכנסת סילבן שלום, אברהם הירשזון ולימור לבנת, מהליכוד, שהגישו הצעות חוק לפיזור הכנסת. היום החליט הליכוד להצביע נגד הצעת אי האמון של הסיעות הערביות, ונתן לחבריו חופש הצבעה בהצבעת אי האמון, שהגישה סיעת ישראל בעלייה.
הליכוד מתכוון לחדש גם את הקרב על הרחוב ולפיכך, החל מיום ו' הקרוב יחזרו הפעילים לפקוד את הצמתים, ולהפגין נגד הממשלה. שוב נוכל לחזות במסרים ובסיסמאות המוכרות: "ברק תתפטר!", "אין לנו ארץ אחרת", ו-"להחזיר את הבטחון לעם".
בש"ס, לעומת זאת, מפרשים את מהלכי הליכוד באופן שונה. שם לא מתעלמים מפגישתם היום של יו"ר הליכוד ויועצו הפוליטי של ראש הממשלה, רוני בונדי. בש"ס גם חושדים בח"כ סילבן שלום, שמזדרז להעלות את הצעת החוק שלו לפיזור הכנסת כבר ביום ד' הקרוב. בש"ס חושבים, שמדובר במהלך שכל מטרתו היא כניסה לממשלת חירום. "הליכוד לוקח סיכון שהחוק יפול, והוא לא יוכל להעלותו במשך חצי שנה", אמר גורם בכיר בתנועה. "הליכוד פועל בניגוד להבנות עם ש"ס, לפיהן יש לתאם את העלאת החוק לפיזור הכנסת יחד עם יו"ר התנועה, אלי ישי. יתכן, שהליכוד אינו חפץ בבחירות באמת, ורוצה להכנס לממשלה כשהחוק יפול", מעריכים שם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דודו פריד
שרון. קורא לבחירות
צילום:דודו פריד
מומלצים