שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אושרה הצעת החוק בנושא הפשע המאורגן

  הצעת החוק, שצריכה להתקבל בכנסת בקריאה שנייה ושלישית, קובעת עונש של 10 שנות מאסר לעומד בראש אירגון פשע, ולעובד ציבור המסייע לו

  בעיתוי סמלי, גם אם ללא כוונה תחילה, אישרה היום (ד') ועדת החוקה, חוק ומשפט בכנסת את הצעת החוק למאבק בארגוני פשיעה לקריאה שנייה ושלישית.
  הצעת החוק באה להתמודד עם תופעות של פשיעה מאורגנת, המקשה לעיתים על המשטרה להוכיח קשר בין מבצעי העבירות לראשי אירגוני הפשע. היא קובעת שעמידה בראש אירגון פשע, ניהול ופיקוח על פעילות באירגון שכזה או מימון וייעוץ לאירגון שכזה, תהווה עבירה שעונשה 10 שנות מאסר. עוד נקבע שעונשה של עבירה המבוצעת במסגרת אירגון פשיעה יהיה כפול מהעונש הקבוע בחוק על עבירה דומה.
  הצעת החוק מתייחסת גם לעבירות בהם מעורבים אישי ציבור. נקבע כי עובד ציבור המסייע לפעילות של ארגון פשיעה עובר גם הוא עבירה שעונשה 10 שנות מאסר.
  יו"ר הוועדה, ח"כ מיכאל איתן, אמר שיש להלחם בפשע המאורגן ולהחמיר את הענישה, אך כדי להצליח במשימה לא די בחקירה, אלא בהעמדת הנושא בסדר העדיפויות הלאומי והקצאת תקציבים שיאפשרו את אכיפת החוק. הוא ציין כי ועדת החוקה שבראשותו עבדה בחודשים האחרונים שעות ארוכות במטרה להשלים את החקיקה בטרם תתפזר הכנסת. "עמדנו בהתחייבות ועשינו את שלנו. אני מצפה מהממשלה למלא אחר הבטחתה, לכנס את מליאת הכנסת ולאשר את החוק בקריאה שנייה ושלישית עוד בכנסת הנוכחית", אמר איתן.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים