שתף קטע נבחר

גורמים בעבודה בעקבות הסקרים: "כעת המשחק פתוח"

ח"כ איציק: "אני מרגישה רוח חדשה בשטח". למרות זאת, טוען בכיר אחר כי "יש תקרת זכוכית בסקרים שמפלגת העבודה לא מצליחה לשבור"

צמצום הפערים בין הליכוד לעבודה בסקרים מנשים את מערכת הבחירות המעולפת בכמה נשימות חיים משמעותיות. במפלגת העבודה אומרים היום (ה') כי "כעת יותר מתמיד המשחק פתוח".
המרוויחה הגדולה מצלילת הליכוד היא אמנם שינוי (17 מנדטים לפי מכון "דחף"), אולם בקרב בכירי העבודה ישנה רוח חדשה במפרשים. "הליכוד מאבד שליש מכוחו", אומרת ח"כ דליה איציק. "המחנה השמאלי חילוני מרוויח, כי הקולות מגיעים לעבודה ולמרצ. אני מרגישה את הרוח החדשה גם בשטח: אתמול היה כנס של אנשי כלכלה והיתה נוכחות מאסיבית ותחושה שהליכוד הגזים. לא דיברו על שחיתות, אלא על כלכלה ועל המיתון שמביא הליכוד פעם אחר פעם כשהוא בשילטון".
לעומת איציק, בכיר אחר בעבודה מאשר שיש תקרת זכוכית בסקרים שמפלגת העבודה לא מצליחה לשבור אותה. "נכון, יש תקרת זכוכית שאנו לא מצליחים לעבור אותה. אנחנו תקועים על 22 מנדטים ברוב הסקרים ויש לזה יותר מסיבה אחת: אולי העמדות של עמרם מצנע לא מספיק ממורכזות, היתה לו בריחה חזקה שמאלה והוא לא די כריזמטי. הוא איש משעמם דווקא משום שהוא איש רציני מאוד. אלה שתי תכונות שלצערי הולכות פעמים רבות יחד. חוץ מזה ההרגשה היא שהבכירים, ראשי המטות, לא עושים מאמץ מיוחד לזכות בבחירות האלה".

אופטימיות במטה מצנע

השאלה שמרחפת מעל בית מפלגת העבודה היא האם יש בכוח קמפיין השחיתות (לכאורה) להפוך את תוצאות הבחירות על פיהן. במטה היו"ר, עמרם מצנע, נרשם חיוך מאוזן לאוזן. כבר חודשיים ששם חוזרים על מסר קבוע, לפיו ראשית הבחירות לא תהיה דומה לאחריתן. בסקר פנימי חדש שהזמינה מפלגת העבודה אתמול נמצא, שהעבודה עומדת על 22 מנדטים והליכוד מקבל 27 מנדטים. "עוד נרשום ניצחון שיפתיע יותר מעליית נתניהו בזמנו", אומר אופטימסט במטה שמתבשם מהתוצאות.
און לוי, יועץ התקשורת של עמרם מצנע, אומר היום, כי איננו באופוריה אולם באותה נשימה הוא מציין כי מפלגת העבודה רכשה מפעל כובעים. "כל מי שניבא לנו תבוסה עוד יאכל את הכובע", הוא מסביר-מגחך.
על פי לוי, "הסקרים מעידים שהציבור לא רוצה לבחור בראש ממשלה שיהיה טרוד בעת כהונתו בחקירות משטרה, אבל יודגש שאנו לא באופוריה. הציבור הולך לתנועת שינוי כרגע, אבל זו רק חניית ביניים בדרך למפלגת העבודה. להערכתנו העבודה תגיע ל-30 מנדטים. אנחנו נהיה המפלגה הגדולה ביותר ונרכיב את הממשלה. לציבור לוקח זמן להפנים את מנהיגותו של מצנע, בגלל שהוא חדש ופחות מוכר. אני חושב שהציבור בחלקים גדולים כבר מכיר את עמדות מצנע ומקבל אותן. שינוי לעומת זאת היא מפלגת-בועה ימנית שתתפוצץ יום לאחר הבחירות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סקרי סוף השבוע
צילום: חיים זיו
מצנע. אופטימיות במטה
צילום: חיים זיו
צילום: סבסטיאן שיינר
שרון. צלילה בסקרים
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים