שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  צרפת החליטה: לא לחילופי ביתיות עם ישראל

  ההתאחדות הצרפתית הודיעה כי היא מעוניינת להשאיר את לוח המשחקים כפי שהוא ולא תעתר לבקשת ישראל להחליף את הביתיות ולארח את המשחק האחרון בבית. גברי לוי: "נארח את המשחק בפירנצה"

  נבחרת צרפת שמרה על זכותה לארח את המשחק האחרון בבית 1 של מוקדמות אליפות אירופה מול ישראל ובכך דחתה באופן סופי את בקשתה של ההתאחדות לכדורגל להחליף עימה את הביתיות.
  כזכור, אופ"א אסרה על קיום משחקים בינלאומיים על אדמת ישראל עקב המתיחות הבטחונית במדינה ומנעה את אירוח קבוצות זרות בארץ הן במסגרת המפעלים האירופיים השונים לקבוצות וכן במוקדמות אליפות אירופה לנבחרות. על פי לוח המשחקים שנקבע מראש, אמורה ישראל לארח את אלופת אירופה, צרפת, ב-2 באפריל, אולם על פי מצב העניינים הפוליטיים והחלטת אופ"א, ספק אם ניתן יהיה לארח את הצרפתים בארץ. על כן הגישה ההתאחדות הישראל בקשה רשמית להתאחדות הצרפתית להחלפת הביתיות, כך שצרפת תארח את המשחק הראשון בין הנבחרות ב-2 באפריל ותגיע לישראל ב-11 באוקטובר למפגש גומלין שיסיים את משחקי בית 1, בתקווה שהמצב הביטחוני ישתפר עד אז.
  ביום שישי הודיעה ההתאחדות הצרפתית כי היא דוחה את הבקשה מכיוון. זאת לטענתה משיקולים מקצועיים גרידא ומתוך התייעצות עם המאמן הלאומי, ז'אק סנטיני. "אם היינו מסכימים, היינו מסיימים את הבית המוקדם עם שני משחקי חוץ מול סלובניה וישראל" אמר יו"ר ההתאחדות הצרפתית, קלוד סימונה, "מעבר לכך, לוח המשחקים נקבע אחרי הגרלה וקיבל את אישורה של אופ"א. אנחנו מעוניינים לכבד את לוח המשחקים הקיים וזוהי גם דעתו של סנטיני".
  דובר ההתאחדות הצרפתית, ז'אן איב לה הודה, הוסיף: "הנהלת ההתאחדות רצתה שלוח המשחקים ישאר ללא שינוי, אחרי שערכה דיונים בעניין עם ז'אק סנטיני, ששוחח אף עם חברי הצוות המקצועי וחלק מהשחקנים".
  יו"ר ההתאחדות לכדורגל, גברי לוי, לא נשמע מופתע או מוטרד מדי מהחלטת הצרפתים. "זה בסדר. אנחנו נארח את המשחק ב-2 באפריל מול צרפת בפירנצה" אמר לוי, "זה יהיה הבית שלנו לשני המשחקים שלנו במהלך חודש אפריל".
  במהלך השבוע, אמורה לצאת משלחת מישראל לאיטליה בכדי לחתום על החוזים עם ההתאחדות האיטלקית ועם עיריית פירנצה לגבי אירוח המשחקים הביתיים ב- 2 וב- 30 באפריל. בהתאחדות מצפים לאישור המגרש בפירנצה ביום שני הקרוב.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  סנטיני. מתנגד לחילופי הביתיות
  צילום: רויטרס
  מומלצים