שתף קטע נבחר

עתירה: בורג ניצל את פרשת השבוע לתעמולת בחירות

בפינתו ברדיו אמר בורג על פרשת "שמות": "השלטון עושה לעם רק רעות, והעם הזה אפאתי לחלוטין, לא מסוגל להחליף את השלטון"

"יו"ר הכנסת אברהם בורג ניצל את הפינה בה הוא מפרשן את פרשת השבוע בתוכנית הרדיו של העיתונאי ניסים משעל לצורכי תעמולה". כך טוענת מפלגת האיחוד הלאומי בעתירה שהגישה לוועדת הבחירות, המבקשת לאסור ראיונות עם פוליטיקאים מהשמאל, עקב תעמולת בחירות.
ח"כ בורג התראיין בתוכניתו של משעל ברדיו, ובסיום דבריו פירשן את פרשת שמות, הראשונה בספר "שמות". "הנה יושב עם", פתח בורג, "השלטון עושה לו רק רעות והעם הזה אפאתי לחלוטין, לא מסוגל לזוז, לא מסוגל להחליף את השלטון עד שבא מנהיג ואומר לו 'רבותיי, אני מבחוץ, אני רואה את התמונה היותר כללית, מצבכם לגמרי לא רע, זה משבר מאוד גדול, צריך להחליף את השלטון, צריך להוריד את פרעה ולשים את משה. לבסוף העם משתכנע..."
עו"ד אלי שמואליאן, מטעם מפלגת האיחוד הלאומי, הציג את הטקסט המלא ליו"ר ועדת הבחירות, השופט מישאל חשין, וטען: "מדובר בתעמולת בחירות שמשמעותה להחליף את שרון במצנע, וזו הסיבה שעתרנו וביקשנו שתיפסק התעמולה של פוליטיקאים מהשמאל באמצעות צו מניעה".
רשות השידור נענתה לעתירה ודיווחה, כי היא אוסרת ראיונות עם פוליטיקאים ואלה מותרים ביומני החדשות בלבד. כמו כן אמרה בתשובתה, כי עורכי החדשות הונחו לשמור על איזון בין ימין ושמאל בעת תיכנון המשדרים.
אולם השופט מישאל חשין דחה אתמול בערב את עתירת האיחוד הלאומי.
בהחלטתו ציין חשין, כי למרות שאינו מוציא נגד הפוליטיקאים צו מניעה - חובה עליהם להישמע להוראת "חוק הבחירות - דרכי תעמולה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
בורג. "צריך להוריד את פרעה"
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים