שתף קטע נבחר

סופרמן נכנס לקלפי...

לא, זו לא התחלה של בדיחה, אלא הצעה: נניח שלכל גיבורי התרבות והמסך שלנו היתה ניתנת האפשרות להצביע בבחירות 2003. למי היו נותנים את קולותיהם? אתם מוזמנים לקרוא ולהציע

בחודשים האחרונים מופיעה באתר הבחירות של ynet פינה בשם "המועמד שלי", בה מציעים כותבי האתר דמויות מופרכות לחלוטין בתור ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל. עד כה, הוצעו לתפקיד רמי פורטיס, טוני סופרנו, גברי לוי וביל גייטס.
בעקבות ריבוי המועמדים הפיקטיביים, צצה לפתע במערכת שאלה חדשה: הקושי להצביע בבחירות הקרובות הוא דבר ידוע. הרגליים, איך לומר, לא ממש שועטות לעבר הקלפי. ואם לנו קשה - אז מה היו עושים אינספור גיבורינו מעולם הדימיון והפיקציה? הנה כמה רעיונות שהעלו אנשי ynet לגבי אופי הצבעתם של גיבוריהם. אתם מוזמנים להציע עוד משלכם.

הומר סימפסון

לא פשוט. בטלנותו המובנית של הומר מחייבת שביום הבחירות יישב כהרגלו בבאר של מו, ילגום בירה מקציפה וישכח ללכת לקלפי.
ועם זאת, מחויבותו למקום העבודה במפעל הגרעיני המזהם ביותר ביקום מחייבת שביום הבחירות יצביע הומר עבור "הירוקים" - ויחטוף על כך ממיסטר ברנז. דו!!

סופרמן

מיהו הגיבור של הגיבור הגדול מכולם? את מי מעריץ האיש הכי חזק בעולם הקומיקס? ובכן, תתפלאו, סופרמן מצביע דווקא ל"ישראל בעלייה". ויש סיבה.
קשיי ההגירה שעבר קלארק קנט במעבר מכוכבו הנכחד קריפטון, לימדו אותו דבר מה על סבלם של העולים החדשים, היחס הלא מבין של המקומיים, קשיי הדיור, והבדיחות על המבטא. סופרמן או לא סופרמן - גם הוא בסופו של דבר רק עולה חדש.

פופאי

בבית משפחת פופאי ואוליב ניטש ויכוח פוליטי נוקב. אוליב, כמובן, מצביעה למי שהכי דומה לה - אסתרינה טרטמן מהאיחוד הלאומי.
אבל פופאי, ימאי ותיק ומקשיש, מצביע למפלגת העבודה, ששריינה מקום לשמעון פרס, האיש היחיד במזרח התיכון החדש שדואג - באמת - לקולות הימאים (פרס בתגובה: "שקט! עדיין סופרים אותם מ-96!").

פינוקיו

מתוך העיתונות: "לאנשי ועדת הקלפי נתגלה מחזה מוזר: בובת עץ היסטרית משהו, ניסתה לדחוף בכוח לחריץ תיבת הקלפי מעטפה דחוסה בעשרות פתקים מכל הבא ליד. להגנתו, הסביר הקרש הקטן עם האף הארוך: כולם משקרים כמוני. אני אוהב את כולם!"

פיבי בופה

אין ספק: המטורללת מ"חברים" לא תשנה את דפוס הצבעתה, וכמו בבחירות הקודמות תצביע לרב בא-גד.

באפי קוטלת הערפדים

לא מרצ ולא בטיח. באפי היא מפד"לניקית. גם עלה ירוק או שינוי אינם מתלבשים על הנערה הצייתנית הזו, שמתכתבת עם עולם שמרני שחוקיו נחרטו אי שם בימי הביניים. פשרה, עתיד או קידמה, כידוע, אינם לחם חוקה, ולעולם לא יהיו, אלא העבר ורק העבר.
נמשיך: בתור אחת שמבינה רק כוח, הג'ינגל "שומרים על הבית שלנו" לוקח את הקול שלה בהליכה. וכדי לחתום את הקושיה ולמען הסרת ספק הגיעה הצהרת הנאמנות של המפד"ל לרבנים הראשיים לשעבר, והכריעה את הכף. כי בטיוטת המכתב מופיע הציטוט שירגש כל קוטל או קוטלת, יהודי או גוי - "ועשית ככל אשר יורוך". סדר צריך שיהיה. רצוי בקצה של יתד עץ מחודדת.

סימנטוב

אוקיי, זה למרחיקי הזיכרון ביניכם: זוכרים את המטייל החביב, שליווה את חופשות המחלה שלנו בטלוויזיה החינוכית (בשחור לבן)? אוקיי. זוכרים את השפם שלו? אוקיי. עכשיו תגידו יפה: רק עמיר פרץ!

נשיא ארה"ב, ג'ד בארטלט

"למרות ניסיונם העלוב של מצנע והעבודה לחקות אותנו", הזעיף הנשיא את פניו בחדר הסגלגל, "הרי שלא אתן את קולי למפלגה חסרת כריזמה כזאת". רוב לאו מיהר להציע משהו, אבל הנוכחים התעלמו, שכן הוא לא שיחק בשום דבר טוב מאז שנות ה-80.
הנשיא הביט בראש לשכת הבית הלבן. "ליאו, אתה אלכוהוליסט לשעבר ואשתך עזבה אותך. עבור מי כדאי להצביע?" מקגרי הוותיק לא היסס לרגע. "הרפובליקנים טוענים שאנחנו נגד המסורת והדת. צריך להביא להם את זה בהפוכה. אדוני הנשיא, ההמלצה היא ללכת על יהדות התורה - ובגדול!".
"נו טוב", אמר הנשיא, "תשלחו את סיג'יי לחדר התדריכים. נראה אותה יוצאת מזה".

אוזי אוסבורן (כן, הוא אמיתי, אבל כל כך מחוק...)

"איפה הפאקינג נעלי בית שלי? שרון! שרון!!! אני צריך פאקינג להצביע! ג'ק, אתה לקחת לי את הבלאדי נעלי בית שלי? שרון!! שרון!! איפה החתול המזורגג הזה? יש היום פאקינג בחירות! שיט, שכחתי את הכדורים.... שרון!! פאקינג להצביע, פאק כל הבחירות האלה...
עבור מי אנחנו מצביעים, שרון? עבור מי? פאקינג עלה ירוק? למה... אה, בסדר. אבל תדעי לך שיש לי חומר יותר חזק. פאקינג איי".

אריק קרטמן

למי יצביע הילדון השמן והעצבני מ"סאותפארק?" למעשה, רק אופציה אחת בפניו: מפלגת "זעם". והצטרפו אליו בפזמון: "אמא של קייל היא ביץ' גדולה ושמנה..."

ניומן

זוכרים את השמן המעצבן מ"סיינפלד"? האיש ששונא את כולם, שג'רי נהנה במיוחד לגלגל על לשונו את הברכה "הלו, נ-י-ו-מ-ן..." בכל פעם שהוא ניצב בדלת? ובכן, למי ייתן ניומן את קולו?
ובכן, נעבור על העדויות: הכרס מרמזת על נהנתנות ותאווה לאוכל, הוא עובד בדואר, שונא כלבים/זרים/כל מי שבא... ובכן, החלטת המערכת היא שניומן יצביע לטומי לפיד. אין מה לעשות. ויצחקק את צחוקו השטני בצאתו מהקלפי.

אל באנדי

זכויות הגבר. יש בכלל שאלות?

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סופרמן. דה, שרנסקי
הומר. איפה הפתק? איפה הפתק?
פופאי ואוליב. ארררר, שמעון!
ניומן. הלו, ט-ו-מ-י...
nbc
הנשיא ברטלט. בעזרת השם
nbc
מומלצים