שתף קטע נבחר

הרב כדורי על הרב עובדיה: "יש רק רב אחד?"

במסיבת עיתונאים נדירה קרא הרב כדורי להצביע עבור מפלגת "אהבת ישראל" ולא עבור ש"ס. אנשי "אהבת ישראל" בתגובה לכתובות נגד הרב כדורי: "בריונים ופרחחים מנהלים את ש"ס

זקן המקובלים, הרב יצחק כדורי, קרא היום (ב') במסיבת עיתונאים לתמוך בבחירות ברשימת "אהבת ישראל". בנוסף אמר הרב כדורי דברים שהשתמעו כיציאה נגד מעמדו של הרב עובדיה יוסף כמנהיג הבלתי מעורער של הציבור הספרדי.
מסיבת העיתונאים נועדה להפריך את טענות ש"ס לפיהן הרב כדורי אינו מודע כלל לרשימת "אהבת ישראל" שהוקמה על ידי נכדו, יוסי כדורי. עשרות עיתונאים הצטופפו בישיבת המקובלים "נחלת יצחק" בשכונת הבוכרים בירושלים, ושמעו את הרב הישיש קורא להצביע "זנ" למפלגת "אהבת ישראל". על התמיהה באשר לעובדה שהמפלגה החדשה יוצאת נגד הרב עובדיה השיב הרב כדורי בשאלה: "יש רב אחד"? וכשנשאל האם צריך להצביע ש"ס אמר: "ההיפך ש"ס".
לנוכחים חולקו כרוזים ובהם מחאה כנגד הכתובות שרוססו בימים האחרונים ליד ביתו של הרב כדורי, ביניהן הכתובת "כדורי - זקן סנילי". הכרוזים האשימו את יו"ר ש"ס, אלי ישי, ואת דובר התנועה, איציק סודרי, באחריות לכתובות. "בריוני ופרחחי תנועת ש"ס, שליחי אלי ישי העיזו לפגוע בכבוד קודשו...", נאמר בכרוזים. "הוסר המסווה מפרצופה האמיתי של תנועת ש"ס. תנועה אשר בריונים ופרחחים מנהלים אותה ומזה שלוש שנים פוגעים ומשפילים את כבודו של רבינו מרן עטרת ראשינו שליט"א".
בש"ס אמרו בתגובה כי "הכתובות - פרובוקציה של תומכי הרב כדורי"

מקבלים מרותו של הרב אלישיב

ב"אהבת ישראל" הביעו סיפוק רב מדבריו של הרב. נכדו יוסי כדורי אמר שהמפלגה הוקמה "כדי להמשיך את המפלגה שעזבנו אותה, דרך הכנסת ואולי אפילו דרך הממשלה". המועמד מספר 2 ברשימת המפלגה, מאיר עמר, הדגיש את המרחק מש"ס ואמר שבנושאים של דת ומדינה, "אהבת ישראל" תישמע למנהיג הציבור הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב. יצויין שלא ידוע על סיכום מוקדם בנושא עם מקורביו של הרב אלישיב ונראה כי מדובר ביוזמה פנימית שנועדה להרגיע תומכים פוטנציאלים מהמגזר החרדי – ספרדי.
בין הנוכחים במסיבת העיתונאים היו גם פעילים מרכזיים של "התנזים של דרעי". הפעילים הודו שהם מסייעים בחשאי למפלגתו של כדורי בשל מה שהם מכנים "בגידתה של ש"ס באריה דרעי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אי-פי
הרב כדורי. נגד הרב עובדיה?
אי-פי
מומלצים