שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גל"צ: הושגה פשרה זמנית. תמשיך לשדר מוזיקה
  שני הצדדים קבלו את הצעת בית המשפט, שמחייבת אותם להגיע להסכם במהלך החודשיים הקרובים. בניהו: "ביהמ"ש הכיר בעובדה שאי אפשר לדומם כלי תקשורת"

  תחנות הרדיו הצבאיות גל"צ וגלגל"צ ימשיכו לשדר יצירות מוזיקליות מרפרטואר אקו"ם לאחר ששני הצדדים הגיעו לפשרה שגובשה הבוקר (יום ג') על-ידי השופטת דליה דורנר בבית המשפט העליון.
  במהלך הדיון, שהחל בתשע בבוקר, הציעה השופטת דורנר הצעת פשרה לפיה יעוכב צו המניעה בחודשיים, ובתקופה זו יושגו בין הצדדים הבנות כספיות חדשות. "כל העניין הוא עזרה ראשונה ונראה מה יהיה בעוד 60 יום", כתבה השופטת בהצעתה שכללה דרישה להעלאת גובה התמלוגים שישלמו התחנות הצבאיות גל"צ וגלגל"צ לאקו"ם לרמה של 5 אחוז מתקציב גל"צ לשנת 2003 (העומד על 35 מיליון שקל).
  במהלך הדיון אמרה עו"ד אורית סון, המייצגת בתביעה את משרד הביטחון ואת צה"ל, כי מרשיה מוכנים לשלם 3.5 אחוזים ולהפקיד את 1.5 האחוזים הנותרים בנאמנות עד לפתרון המחלוקת. השופטת דורנר דחתה את ההצעה. לאחר התייעצות קצרה טען עו"ד אביגדור פלדמן, המייצג את אקו"ם בתביעה, כי על שנת 2003 לא שילם משרד הביטחון כלל, ולכן ביקש שהצו יתייחס לשנה זו. בסופו של דבר החליטה השופטת דורנר לעכב את צו המניעה למשך 60 יום בתנאי שהמדינה תשלם לאקו"ם 5 אחוזים מתקציב התחנה לשנת 2003 בתוך 30 יום. במידה ושני הצדדים יחליטו ביניהם על סכום נמוך מהחלטת השופטת, יתקזזו הצדדים ביניהם על סכום ההפרש.
  מפקד גל"צ, אבי בניהו, אמר הבוקר בתגובה: "אני ההחלטה התקבלה בקורת רוח בגל"צ, גלגלצ, צה"ל ומערכת הביטחון. בית המשפט קבע שהמציאות של הדממת כלי תקשורת היא בלתי נסבלת. גל"צ והיוצרים נמצאים באותה סירה בים סוער, שני הגופים מנסים בתקופה קשה להחזיק את הראש מעל המים. השופטת דורנר יצרה פלטפורמה נכונה למשא ומתן, שאנימקווה שיתנהל בתום לב בין אקו"ם למשרד הביטחון. אקו"ם יצטרכו לקחת בחשבון את תקציבה המצומצם של גל"צ בעקבות הקיצוף בתקציב הכולל של משרד הביטחון. אני מאד מעודד מגילויי התמיכה הרבים ומקווה שנגיע להסדר שיאפשר לנו לקיים את ייעודה האמיתי לטובת המאזינים ובעיקר החיילים".
  מנכ"ל אקו"ם, יוריק בן-דוד אמר בתגובה: מאוד מרוצה מהחלטת בית המשפט. מדובר בהחלטה עקרונית, המכירה בזכותי על הקניין שלי. זה חשוב לכל אזרח במדינה. האמן צריך את השידור, אבל מנגד, התחנה לא יכולה לעבוד בלי היצירות. אני מקווה שמשרד הביטחון ימצא את העוז והרוח להגיע להסכמה איתנו, ולא בדרך של כיפוף ידיים". במידה ובמהלך החודשיים הקרובים לא ייחתם הסכם בין הצדדים, יחזור הדיון לבית המשפט העליון.
  צו המניעה הזמני שפסקה השופטת דורנר ביום חמישי שעבר נכנס לתוקפו אמש בחצות ובעקבותיו שודר במהלך הלילה בגלגל"צ פורמט של שיחות עם מאזינים, השמעת מוזיקה קלאסית ובעיקר הרבה מלל. שדרי הרדיו גידי שפרוט וטל פריצקר עלו לשידור בחצות והודיעו למאזינים: "בעקבות תביעה משפטית, נאסר עלינו לשדר מרגע זה מוזיקה". שפרוט הודיע כי למרות הג'ינגלים שהושמעו בתחנה במהלך הימים האחרונים הוחלט שלא להדמים את גלגל"צ וסגר במשפט: "בכל לילה גלגל"צ אתכם. הלילה, אתם איתנו". תחנת גל"צ שידרה את התכנית "ציפורי לילה" ללא מוזיקה ובהמשך הלילה שודרו בתחנה תכניות ראיונות ומוזיקה קלאסית בלבד.

  איזה שירים כלולים ברפרטואר?

  בהודעה רשמית שיצאה ממשרד דוברת גל"צ הובע חשש כי מכיוון שטרם התקבלה במפקדת גל"צ רשימה עדכנית של היצירות והיוצרים המוגנים ברפרטואר אקו"ם, עלולה התחנה לבצע טעות בשוגג.
  בהודעה נכתב: "מפקד גלי צה"ל, אבי בניהו, פנה אתמול (12.1), במכתב רשמי למנכ"ל אקו"ם, יוריק בן-דוד, וביקש לקבל לידיו את הרפרטואר העברי והלועזי המוגן על-ידי אקו"ם וזאת על מנת שתחנות השידור הצבאיות, גלי צה"ל וגלגל"צ תוכלנה למלא באופן מלא את החלטות בית המשפט, כפי שניתנו בצו הביניים. מכתב זה לא נענה. הבוקר (13.1), פנה מפקד גלי צה"ל במכתב נוסף אל הנהלת אקו"ם בבקשה לקבל את הרשימה, במטרה למנוע שגגה ולגרום בכך חלילה לזילות בית המשפט. גם מכתב זה לא נענה, כל ניסיונותיה של גלי צה"ל להשיג את רשימת היצירות המוגנות ע"י אקו"ם עלו בתוהו".
  מנכ"ל אקו"ם אמר בתגובה: "ברגעים אלה ממש נמצא בדרך אל בניהו מכתב שמתיר לגל"צ ולגלג"צ לטעות. רוב הרפרטואר החדש מוגן באופן כללי, אך גם אם תחנות הרדיו יטעו, לא נעמוד עם אקדח לרקתן ואין לנו כל כוונה להפעיל ביזיון בית משפט בעניין. הם רוצים שתוך יום אחד אכין להם את החומר. מדובר במיליוני יצירות. זו דרישה לא הגיונית. התחייבתי בפני בניהו שלא לתבוע את התחנות על ביזיון בית המשפט והמכתב בדרך אליו".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים