שתף קטע נבחר

הערב באוסטרליה: נפתחת ההצבעה לכנסת ה-16

4,550 נציגי ישראל ברחבי העולם יצביעו ביממה הקרובה בשגרירויתיהם. הקלפי הגדולה ביותר - בניו יורק, הקטנה - בדקאר. האסטרונאוט הישראלי אילן רמון לא יוכל, למרות בקשתו, להשתתף בבחירות

הערב (יום ד') בחצות (שעון ישראל) תחל ההצבעה בבחירות לכנסת ה-16. ההצבעה תפתח בקנברה שבאוסטרליה ותיעשה ביממה הקרובה בעוד 92 נציגויות של ישראל בחו"ל.
סך הכל יצביעו 4550 איש המייצגים את ישראל בארצות זרות; הנציגות הגדולה ביותר בישראל היא בניו יורק, שם יש 407 בעלי זכות בחירה, על פי נתונים שנמסרו מוועדת הבחירות המרכזית. הנציגות הקטנה ביותר היא בדקאר, ושם נמנו רק שני בעלי זכות הצבעה בלבד.
מי שישמשו משקיפים על הבחירות בכל נציגות יהיו שניים מן העובדים, בדרך כלל, קצין המנהלה ושליח נוסף. אחד ישמש האחראי על הקלפי והשני כמשקיף. בנציגויות הקטנות ביותר, שבהם 3-4 עובדים, אומרים במשרד החוץ כי העובדים ישגיחו אחד על השני. במשרד החוץ מדגישים כי חל איסור בנציגויות על הכנסת חומרי תעמולה. עם זאת, שליחי ישראל באירופה, יכולים לקלוט את שידורי התעמולה במסגרת קליטת קול ישראל בגלים קצרים. במשרד החוץ מדגישים כי תיירים ישראלים או כאלה השוהים בחו"ל לצורך עסקים פרטיים לא יכולים להצביע.
כל הקלפיות יגיעו מחו"ל בדואר דיפלומטי ישירות לבניין הכנסת עד למועד הבחירות בישראל – 28 בינואר בשעה 22:00. הקלפיות הללו ישמרו בכספות הכנסת ויספרו יחד עם כלל המצביעים במעטפות כפולות – ביניהם אנשי שירות הביטחון, חולים בבתי חולים, סגל רפואי ואסירים בבתי סוהר.
האסטרונאוט אילן רמון לא יוכל, למרות בקשתו, להשתתף בבחירות לכנסת. רמון נמצא מזה ימים אחדים בבידוד ולא יוכל להגיע אל קלפי רישמית, כדי להטיל פתק.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההצבעה לכנסת. היום זה מתחיל
מומלצים