שתף קטע נבחר

הסקרים: העבודה לא ממריאה

סקר הבחירות האחרון של הד"ר מינה צמח ומכון "דחף" מחזק את המגמה המצטיירת בשבועות האחרונים: מפלגת העבודה תחת עמרם מצנע לא מצליחה להלהיב את הבוחרים. הליכוד דווקא מתאושש

פחות משבועיים לבחירות, הסקר האחרון של הד"ר מינה צמח ומכון "דחף" המתפרסם היום (ה') בידיעות אחרונות מצביע על כך שהליכוד מתחזק - ומפלגת העבודה לא מצליחה להמריא.
על פי הסקר, זוכה הליכוד ב-34 מנדטים (לעומת 32-33 בסקר הקודם מיום שני), העבודה ב-20 מנדטים (ללא שינוי), שינוי ב-15 מנדטים (ירידה מ-16 עד 17 בסקר הקודם), ש"ס ב-10 עד 11 מנדטים (אין שינוי), המפלגות הערביות ב-9 מנדטים, האיחוד הלאומי ב-7 עד 8 מנדטים, מרצ ב-8 מנדטים, יהדות התורה ב-5 מנדטים והמפד"ל ב-4 מנדטים. עוד מופיעות בסקר עם אחד וישראל בעלייה עם 3 עד 4 מנדטים כל אחת ועלה ירוק עם מנדט עד שניים.
על פי תוצאות הסקר, מתייצב גוש הימין על 64 מנדטים, לעומת 56 לגוש השמאל. הנתונים מבוססים על תשובות מדגם של 811 בני אדם שרואיינו אתמול. טעות הדגימה המירבית: 3.5%.
שאלה נוספת שנבדקה היא שאלת ממשלת האחדות, בעקבות הצהרתה של מפלגת העבודה כי לא תצטרף לממשלת אחדות בראשות שרון. לשאלה "האם אתה בעד הצטרפות העבודה לממשלת אחדות בראשות הליכוד" השיבו 51% מהציבור בצורה חיובית, ו-43% התנגדו. בקרב תומכי מפלגת העבודה יש דווקא רוב מוצק למתנגדים: 63%, לעומת רק 33% שתומכים.

סקר "הארץ": הפער 10 מנדטים

בליכוד שמחו לשמוע את הסקר שפרסם אמש עיתון "הארץ" לפיו הפער בין העבודה לליכוד מגיע לעשרה מנדטים. לפי הסקר הליכוד מקבל 30 מנדטים והעבודה רק 20. שינוי מקבלת 15 מנדטים והיא המפלגה השלישית בגודלה.
גוש הימין שכולל גם את ש"ס, האיחוד הלאומי, ישראל בעליה, המפד"ל ויהדות התורה מקבל 65 מנדטים. גוש המרכז והשמאל שכולל את העבודה, שינוי, מרצ, המפלגות הערביות, עם אחד ועלה ירוק - מקבל 55 מנדטים. במפלגת העבודה מקבלים את תוצאות הסקר ברגשות מעורבים. בכירים במפלגה מבקשים להיאחז בנתון לפיו אחוז המתלבטים גבוה, ומקווים שמצביעי ליכוד רבים לא יבואו לקלפי.
על פי הניתוחים, אחוז המתלבטים עומד כיום על 20, וחלק גדול מהם עשוי להצביע לעבודה. "זה אחוז גבוה מאוד, שיכול לתת לנו עוד שלושה או ארבעה מנדטים", טוען חבר הכנסת איתן כבל מהעבודה. "אני מאמין ש-12 יום זה הרבה, ודברים עוד יכולים להשתנות". עם זאת, כבל מודה כי האווירה במפלגת העבודה קשה. "הסקרים לא מחמיאים לנו", הוא אומר. "אבל אנחנו עדיין אופטימיים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סקר דחף. הליכוד מתחזק
צילום: מיכאל קרמר
מצנע. לא ממריא
צילום: מיכאל קרמר
צילום: רויטרס
שרון. מתחזק
צילום: רויטרס
מומלצים