שתף קטע נבחר

חשד: פעילי בל"ד איימו על עיתונאי שביקר את בשארה

מערכת הבחירות במגזר הערבי מתחממת: עיתונאי מנצרת התלונן במשטרה שפעילי בל"ד איימו על חייו כי פרסם כתבה ביקורתית על ראש התנועה, ח"כ עזמי בשארה. בל"ד בתגובה: אף אחד לא איים עליו

עיתונאי מנצרת טוען היום (ו') כי פעילים בסיעת בל"ד איימו לרצוח אותו בעקבות מאמר ביקורתי שכתב בתחילת השבוע על יו"ר התנועה, עזמי בשארה, בעיתון "אל אהאלי", היוצא לאור בנצרת. עד לימים האחרונים נראה היה כי הבחירות במגזר הערבי מתנהלות כמעט באדישות מוחלטת, אולם כעת נראה שהמגזר מתעורר מהתרדמה וכמעט כל המפלגות מעורבות בחילופי האשמות קשים זו כלפי זו.

העיתונאי למשטרה: מאיימים עלי ברצח

היום הגיש נביל עודה, עיתונאי תושב נצרת, תלונה למשטרת נצרת, על כך שפעילים בבל"ד איימו עליו ברצח. עודה כתב בתחילת השבוע מאמר ובו תקף את מה שהוא כינה "הצביעות של בשארה", שלדבריו אמר בבית המשפט העליון בדיון על פסילתו דברים הרבה יותר "ישראליים ומעודנים" מביטויי הלאומיות שהוא משמיע לקהל תומכיו. עודה כתב עוד כי מול ועדת הבחירות ובג"ץ "הוכיח בשארה כי כל התבטאויותיו היו שקר ופופוליזם". לדברי עודה, בדברי בשארה בפני הבג"ץ, היתה הודאה כי "סיסמאותיו הלאומיות נועדו לתקשורת, כדי לרמות את הציבור וכדי לזכות בתמיכתו באמצעות לוליינות מסוכנת ומניפולציות".
עוד כתב עודה כי בניגוד להתבטאויותיו בעולם הערבי ובפני בוחריו, "שבהם בשארה הציג עצמו כצלאח א-דין או לפחות כג'מאל עבד אל נאצר, הודה בשארה בבג"ץ כי ישראל היא התגלמות זכות ההגדרה העצמית של העם היהודי".
עוד האשים עודה את בשארה כי "בניגוד לרושם שהוא מנסה ליצור, הוא כן נשבע אמונים למדינת ישראל ולחוקיה והוא אמר בבג"ץ כי אינו מתנגד לאופי היהודי של המדינה". לסיכום, כתב עודה, "בשארה של הבג"ץ שונה מבשארה שמדבר לתומכיו".
בתגובה למאמר אמר עודה כי הוא קיבל איומים רבים על חייו. עיתונאי נוסף, לוטפי משעור, הבעלים והעורך הראשי של העיתון "א-סינארה" טוען כי גם עליו איימו אנשי בל"ד, שלדבריו אינם מרוצים מהכיסוי התקשורתי שלהם בעיתון.

בל"ד: אנחנו לא מתייחסים ברצינות לכתבות שלו

ד"ר ג'מאל זחאלקה, מספר שתיים ברשימת בל"ד, אמר בתגובה ל-ynet כי מדובר בתרגיל בחירות. לדבריו, "הכתבות של עודה מוכיחות שיש לאיש הזה חשבון עם בל"ד והוא לא בוחל בשום אמצעי". זחאלקה אמר עוד כי אף פעיל או גורם בבל"ד לא איים על חייו "כי מעולם לא התייחסנו ברצינות לכתבות שלו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
"נשבע אמונים לישראל". עזמי בשארה
צילום: גלי תיבון
מומלצים