שתף קטע נבחר

האם ש"ס התעלמה מחשין ושידרה תעמולה?

ביום שישי אסר השופט חשין על ש"ס לשדר תעמולה בדרשה השבועית של הרב עובדיה. במוצאי שבת הופיע אלי ישי בדרשה וקרא למפעילי הרדיו הפיראטי לשדר קלטת תעמולה של ש"ס

ועדת הבחירות המרכזית תדון היום (א') בשאלה האם ש"ס הפרה צו של השופט חשין וניצלה את הדרשה השבועית של הרב עובדיה יוסף כדי לשדר תעמולת בחירות.
ביום שישי נחלה שינוי ניצחון על ש"ס בוועדת הבחירות, כאשר יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין, אסר על ש"ס לשדר תעמולת בחירות בשידורי הלווין. חשין אמנם התיר לשדר את הדרשה השבועית של הרב עובדיה יוסף, אולם אסר לשדר את קלטת התעמולה המכונה בשם "רגע האמת", והבהיר לש"ס כי יש להימנע מדברי תעמולה בעת שידור הדרשה ולאחריה.
למרות זאת, התנועה הרפורמית טוענת כי כבר במוצאי שבת עברה ש"ס על הוראותיו של השופט חשין, בכך ששידרה בלווין ובתחנות הרדיו החרדיות הפיראטיות את דבריו של יו"ר ש"ס, אלי ישי. ישי עלה לשידור לפני הרב עובדיה והסביר כי על התנועה נאסר לשדר את הסרט "רגע האמת", שאותו הפיקה לקראת הבחירות. הוא קרא למפעילי נקודות הלווין להקרין את הסרט עצמאית במקומותיהם.
בעקבות הדברים מתכונן המרכז לפלורליזם להגיש היום עתירה לשופט חשין כדי שיוציא צו מניעה לש"ס. "צעד זה יאפשר לשופט חשין להטיל קנסות על מפעילי הערוצים שישדרו תעמולה ואף להורות על מעצרם", אומרים בארגון.
לעומת זאת, טען נציג ש"ס בוועדה, יהודה אבידן, כי בכוונתו לכנס את מליאת הוועדה כדי לשנות את ההחלטה. "פוליטיקאים עוברים יומיום על חוקי התעמולה, והשופט לא חשב להגביל אותם בצורה כזו", טען אבידן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ישי. דברי תעמולה?
צילום: גלי תיבון
מומלצים