שתף קטע נבחר

הליכוד: נגיש את הצעת החוק לפיזור הכנסת בשבוע הבא

בליכוד מקווים כי ההצעה תעלה לסדר היום אחרי שיפוג הסכם רשת הביטחון של ראש הממשלה עם ש"ס. בש"ס דווקא לא מבטיחים תמיכה להצעה, ואילו בישראל אחת כועסים: "תאוות הבחירות בליכוד מביאה לנקיטת צעדים פזיזים העלולים לפגוע בבטחון המדינה"

בליכוד החליטו אמש (יום ג') לנקוט בקו אקטיביסטי ולהעלות כבר בשבוע הבא את הצעת החוק לפיזור הכנסת. ארבעה חברי כנסת מהליכוד הגישו ארבע הצעות שונות לגבי הנושא.
חברי הכנסת אברהם הירשזון וישראל כץ טוענים כי יש להמתין עד לשבוע הבא, אז יפוג תוקפו של הסכם רשת הביטחון של ישראל אחת עם ש"ס. אז, טענו, יוכלו להשיג רוב להצעה, ולש"ס לא יהיה טיעון להתנגד.
לעומתם, חברי הכנסת לימור לבנת וסילבן שלום דרשו להעלות את ההצעה בהקדם האפשרי. "לחוק יש רוב אמיתי בכנסת, ש"ס הודיעה שאם יהיה מו"מ מדיני בין ברק לפלסטינים, הם לא ייתנו רשת ביטחון. זה לא שאנחנו עושים להם מבחני נאמנות, אבל אם הם יצביעו נגד, הם יצטרכו לתת דין וחשבון לבוחרים שלהם", אמרה ח"כ לבנת בהתייחסה להודעתה המפורשת של ש"ס כי תצביע נגד החוק לפיזור הכנסת.
בליכוד מעריכים כי הצעת החוק ממילא תידחה בשבוע נוסף, ותועלה בשבוע הרביעי להסכם בין ש"ס לישראל אחת, הוא השבוע האחרון, ואז יוכלו להפעיל לחץ גדול יותר על ש"ס, לתמוך בהצעה.

ש"ס: לא נתמוך

יו"ר ש"ס, אלי ישי, אמר בנוגע להצעת החוק כי הליכוד "לא יכול לבנות עלינו". גורמים בש"ס אומרים כי לא יתמכו בהצעה, עד שיאושר התקציב, כי ש"ס תנסה להשיג דרישות נוספות.
הצבעה של ש"ס בעד ההצעה לפיזור הכנסת תהווה הפרה של ההסכם עם ראש הממשלה. כמו כן הודיעו בש"ס כי הליכוד מפר את ההסכם בינו לבין ש"ס, על פיו כל הצעה לפיזור הכנסת תתואם עם אלי ישי.
יו"ר הקואליציה, אופיר פינס, אמר בתגובה לכוונות הליכוד כי "תאוות הבחירות הבלתי נשלטת שדבקה באריק שרון ובליכוד, מביאה אותם להשיל מעליהם כל זכר לאחריות לאומית, ולנקוט בצעדים פזיזים העלולים לפגוע בבטחון המדינה. על כל פנים, בשל העובדה שההצעה הונחה רק אתמול, יגיע תורה להגיע להצבעה רק בעוד שלושה שבועות לפחות, כך שהליכוד מבזה רק את עצמו בהצהרות חסרות כיסוי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבנת. שהם יתנו דין וחשבון
גלי תיבון
ישי. אל תבנו עלינו
גלי תיבון
מומלצים