שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נפל דבר בימין
  מאתמול הרבה יותר קשה לימין השפוי להתמודד עם טענות הפרנואידים שבשולי המחנה: אם פרקליטה בכירה מעבירה לעיתון השמאל מידע סודי כדי לדפוק את הימין - הכל יכול להיות


  כל תלמיד מתחיל בבית הספר לתקשורת "כותרת", שבו התחנך ברוך קרא, יודע שתחקיר עיתונאי טוב הוא כזה שבעקבות פרסומו המשטרה פותחת בחקירה. ואם הממצאים חמורים עד כדי כך שהפרקליטות נכנסת לתמונה – זה נחשב להישג עיתונאי גדול.
  כאן, בפרשיית גלאט-ברקוביץ'-שרון-קרן-קרא, זה התנהל הפוך. מהסוף להתחלה: העיתונאי לא עמל, ולא מצא קצוות חוט מחשידים, ולא חיבר אותם אחד לאחד, אלא פשוט חשף בוקר אחד את טיפול המשטרה והפרקליטות, ומכאן העיתונות החלה חוקרת במרץ, הגישה כתב אישום ואף עמדה לבצע את גזר הדין.
  אולי בגלל זה, כמין חוויה מתקנת, מקפיד ברוך קרא לכתת רגליו, בסיזיפיות מה, לכל תדרוך כתבים שעוסק בחשיפה שלו. במסיבת העיתונאים המצונזרת של ראש הממשלה השתתף קרא (אם כי, על פי הדיווחים בתקשורת, נאסר עליו על-ידי אנשי ראש הממשלה לשאול שאלות), וגם כשאליקים רובינשטיין זעק למצלמות הטלוויזיה "קרא דיבר עם הפרקליטות לפני הפרסום ונאמר לו מפורשות, ואני מצטט: 'כל פרסום כזה מחבל בחקירה'... ברוך קרא היה צריך להיחקר!", נראה בבירור איש צעיר וחמוד, פרצוף בני-עקיבא, יושב ליד השולחן, לצד כתבי המשפט, ומסכם בשקדנות לתוך בלוק כתיבה מלה במלה את מה שהיועץ המשפטי לממשלה אומר. עליו.
  אבל האמת, אין הרבה מה לומר על קרא. הוא לא ראוי ל"פוליצר", ובטח שלא לחקירת משטרה. עכשיו כבר ברור שגם אם היה מתעלה מעל עצמו ולא מפרסם את הסיפור, הוא היה מתגלגל לעיתונאי אחר. כי לסיפור הזה היתה יחצ"נית מהסוג הנלהב, שלא נח ולא נרגע עד שהמידע נכנס לעיתון. איזה עיתון שלא יהיה. אם לא ל"הארץ" אז ל"מעריב", ואם לא ל"מעריב" אז ל"ידיעות אחרונות". ואם גם שם לא היו רוצים את הסיפור הזה, תמיד אפשר לפנות לכרמלה מנשה או לשלוח מכתב למערכת "במחנה" (ד.צ 01013):
  "שמי ליאורה מגבעתיים, בני עומד להתגייס השנה ליחידת דובר צה"ל. הכיבוש משחית, חייבים להחליף את השלטון כי רק מצנע יכול. חייבים. בעבודתי במשרד המשפטים אני נתקלת לאחרונה בחקירות רגישות ביותר בדבר חשדות חמורים לשוחד לכאורה, שקיבלו שרון ובני משפחתו. אני עושה לילות כימים כדי שהצדק ומצנע ייצאו לאור. לכן רק שירו שיר לשלום לכאורה, אל תלחשו תפילה. יידע כל מפקד עברי כי הוא מופקד בידי האמהות הראויות לכך. כה לחי! ליאורה, פרקליטה בכירה במחוז מרכז ואמא של עודד".
  בסופו של דבר לא הוטרחה האם הדאוגה לנסח מכתב למערכת. "הארץ" פירסם, המדינה סערה, שרון ניסה להגיד "אתם השתגעתם לגמרי?" אבל הושתק מייד על ידי השופט חשין, שטען שבמקום להתייחס עניינית לחשדות, הוא סתם תוקף את מפלגת העבודה (מעניין מה חשבה עו"ד גלאט-ברקוביץ' כששמעה על ההחלטה).
  האם תיפגע הפרשה בסיכויו של שרון להיבחר מחדש? כנראה שלא. אולי להיפך. ובכל זאת, נפל דבר בישראל. מעכשיו יהיה הרבה יותר קשה לימין השפוי להתמודד עם הטענות ההזויות של הפרנואידים שבשולי המחנה. אם פרקליטה בכירה (!) עם שני שמות משפחה (!) שגרה בגבעתיים (!) פוגעת בחקירה רגישה (!) ומעבירה לכתב של העיתון של השמאלנים (!) מידע סודי (!) רק כדי לדפוק את הימין (!) - אז הכל יכול להיות: השב"כ הרג את רבין, דרעי זכאי, כל התימנים חטופים ולעמרם מצנע יש אמא ערביה.


  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נפל דבר בימין"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים