שתף קטע נבחר

הממשלה שלי

זה זה, הקלפיות נסגרו, הבחירות הסתיימו. ועכשיו זה הזמן לראות את התוצאות ולהחליט: איזו ממשלה בעצם אנחנו רוצים שתקום בישראל?
ynet מזמין אתכם הגולשים לספר למי הצבעתם ומדוע, ואיזו ממשלה אתם רוצים. האם זו ממשלת אחדות חילונית? ואולי דווקא ממשלת ימין? לחצו על "תגובה לכתבה" ושכנעו אותנו. התגובות המעניינות מתפרסמות בהמשך.

תגובות הגולשים

כותב RAFI.B: "לטעמי ממשלת אחדות חילונית - ליכוד-מערך -שינוי- עם אחד. קצת מסורת לא תזיק ואם המפדל תשאר קצת יותר מרכז מהימין שלה כיום שתצטרף.
למה הנבחרת הזו ? הגיע הזמן להשקיע בעתידנו תשתיות, חינוך בונוס למי שמשלם מיסים ומשרת בצבא ולכן אני לא רוצה את ש"ס אגודה ודומיהם. בואו ניתן פעם ראשונה מאז 1948 הזדמנות לחילונים. נתנו הזדמנות לאוסלו אז קדימה החילונים".
ואילו אורי אופיר טוען: "כולנו חייבים להרתם עכשיו לגייס כוחות להקים אלטרנטיבת שמאל אמיתית. אלטרנטיבה שתציע אופק חדש וסדר עדיפויות שישים באמת ובתמים את הבעיות על השולחן. חברה מפולגת, כלכלה קורסת, חברה סקטורילית ושלטון של בעלי ההון. מציאות בה העם איבד את האמון ביכולתו להשפיע ורואה בכל הבעיות כורח המצב המדיני. עלינו לעצור והניף את הדגלים לגייס את מחנה השמאל ולצאת בקריאה ברורה " החברה הישראלית קודמת לכל בואו נשנה את סדר העדיפויות הלאומי, נשקיע בילדים, בחינוך, ביצירת מקומות תעסוקה ורק אז נתפנה להאשים את שכנינו במצב הרע בו אנו נמצאים. אנו חייבים לצייר אופק של תקווה , אופק של חיים ולא של מוות, אופק של חברה המעריכה את עצמה, חברה של אנשים הגאים להיות חלק ממנה ולא מנוכרים לה.
"רק אמירה ברורה ועיקשת של מחנה שמאל לא מתפשר ואולי גם לא פרלמנטרי תוביל לשינוי אמיתי בחברה ותחזיר את החברעה הישראלית למסלולה, מסלול של חברה השואפת להיות מודל לחיקוי , "אור לגויים" ביחסה למיעוטים וביחסה לנזקקים שבה. בואו נעשה מעשה. חיזקו ואמצו כי חושך רב עלינו לגרש".
ומוסיף אסף מחולון: "אני חושב שמפלגת העבודה היא המפלגה הצודקת בישראל. ואני תומך ברצון לא לשבת בממשלת אחדות, אבל כעת כשאני רואה מה תיהיה האלטרנטיבה - אני חושב שהממשלה הטובה ביותר שיכולה להיות כעת היא מהשילוב: ליכוד+עבודה+שינוי, כאשר לעבודה יש את תיק האוצר, חוץ וחינוך ולשינוי יש את המשפטים...
בתנאים האלה אני חושב כי זו תיהיה ממשלה טובה לעם בכנסת הזו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
שולחן הממשלה. מי יישב כאן?
צילום גלי תיבון
מומלצים