שתף קטע נבחר

שינוי הציגה לליכוד "רשימת דרישות כלכלית"

בפגישה שנערכה בין ח"כ פורז ומנכ"ל משרד רה"מ דנו ברפורמות כלכליות במשק הישראלי. במפלגה מתכוונים להקים צוותים קטנים שישאו ויתנו עם הליכוד

סנוניות ראשונות של מו"מ קואליציוני? ח"כ אברהם פורז משינוי נפגש הבוקר (א') עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אביגדור יצחקי, רשמית לצורך דיון בנושאי כלכלה וברפורמות המיבניות הדרושות במשק. באופן לא רשמי - שינוי הציגה רשימת דרישות ראשונית.
פורז אמר ל-ynet כי בפגישה דנו בנטל המס הגבוה, נושא ההפרטה, חברת החשמל, רשות הנמלים ונושא העובדים הזרים. הוא הוסיף שבסיעת שינוי גובש צוות משא ומתן שיעסוק במגעים הקואליציוניים עם הליכוד, בראשו יעמדו הוא וכן חברי הכנסת יהודית נאות, יוסף פריצקי ומודי זנדברג.
צוות המו"מ של הליכוד עדיין לא נקבע סופית. מסתמן כי בצוות יטלו חלק מנהל לשכת רה"מ לשעבר, אורי שני, עו"ד איתן הברמן, עו"ד גדעון סער, מזכיר הממשלה לשעבר, היועץ הפוליטי אייל ארד, ועו"ד ישראל מימון, שמיועד להיות מזכיר הממשלה. בליכוד אומרים שלא בכדי החלו המגעים הקואליציונים הלא רשמיים עם שינוי. "שינוי", אומרים גורמים בליכוד, "מגלה גמישות שעשויה לאפשר את הצטרפותה בכל מצב לממשלה, לרבות ישיבה עם חלק מהדתיים".

לפיד: מוכן לשבת "בקואליציה" עם יהדות התורה

מאוחר יותר התכנסה מועצת שינוי, לראשונה לאחר הבחירות. יו"ר שינוי, טומי לפיד, אמר: "זאת התחלת הדרך, ולא סופה. זאת ההכנה לקראת הבאות. המבחנים הקשים עוד לפנינו".
לפיד קרא שוב למפלגת העבודה לחזור בה מהחלטתה שלא לשבת בממשלת אחדות ולא "לבגוד", כדבריו, בציבור החילוני, שבגד בה. "הבוחר נתן הזדמנות היסטורית לציבור החילוני, ומה שמצנע עושה - הוא מעדיף את האינטרס המפלגתי הצר, ולא את האינטרס הציבורי. לא מאוחר שיחזור בו".
בנוגע לישיבה בקואליציה עם מפלגת יהדות התורה אמר לפיד כי הליכוד רוצה לצרף לקואליציה - ולא לממשלה - את יהדות התורה. לדבריו, אם זה המחיר לכך שהליכוד יקבל את תנאי הליכוד - הוא מוכן לכך. "הצבתי בפני ראש הממשלה מספר תנאים כמו ביטול חוק טל, ניטול חוק משפחות ברוכות ילדים, נישואים אזרחיים, ונסיעה ציבורית בשבת", אמר לפיד. הוא הוסיף שיש "פתיחה טובה מאוד למשא ומתן, אך ייתכן שהוא ייכשל בהמשך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
פורז. דן ברפורמות הדרושות
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים