שתף קטע נבחר

מכללות: סטודנט עיוור ישדר משחק ברדיו

ריאן קורו מעולם לא ראה משחק כדורסל, אבל הוא לא נשמע מוטרד במיוחד: "זה לא משהו מיוחד, אני פשוט אדם שמתעסק עם משהו שהוא אוהב". יו"ר איגוד השדרים: "אני חושב שהוא יהיה השדר העיוור הראשון, זה פשוט מדהים"

ריאן קורו הוא עיוור מלידה. הוא מעולם לא ראה מגרש כדורסל, שחקן זורק משלוש או קבוצה שרצה למתפרצת. אבל כל הפרטיים הטכניים ו"השוליים" הללו לא יפריעו לו לשדר ביום ראשון הקרוב ברדיו את המשחק של מכללת מערב אילינוי בה הוא לומד.
"אני לא חושב על עצמי בתור עיוור שמשדר משחק. זה לא משהו מיוחד, אני פשוט אדם שמתעסק עם משהו שהוא אוהב", אמר קורו שקיבל את ההזדמנות להעביר את המשחק כחלק מפרוייקט תקשורת מיוחד באוניברסיטה.
בעוד קורו עצמו מתייחס בשוויון נפש לשידור, הרי שעבור רבים אחרים מדובר באירוע נדיר. "יש עיוורים שעובדים כטכנאים וכמפיקים ברדיו ובטלוויזיה, אבל אני לא חושב שמישהו אי פעם שידר משחק", אמר יו"ר אגודת העיוורים בארה"ב, פאט מורר. גם יו"ר איגוד השדרים האמריקני, ג'פרי יורק, טען כי אינו מכיר תקדים לכך והוסיף כי מדובר באירוע מדהים.
קורו אמור לספק את תיאורי הצבע סביב המשחק ולשם כך יסתמך על דיווחיו של הכרוז במגרש כדי להעביר למאזינים את מה שבעצם מתרחש בעולם שנמצא מחוץ לשדה הראייה שלו. על המחסור במידע ויזואלי הוא מפצה בידע ספורטיבי נרחב שהושג דרך תרגום ספרי כדורסל לשפת הברייל. בנוסף הוא מבצע אימונים מנטליים בניסיון לדמות את צורתו של אולם הכדורסל בו תתרחש ההתמודדות.
"כל הענין הוא לגרום לאנשים להנות ולהכניס אותם לאווירת המשחק. לכן אני משוכנע שלא תהיה לי בעיה", אמר קורו. "לא כולם זוכים להגשים את החלומות שלהם, אני זכיתי", סיכם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
משחק מכללות. עיניים עצומות לרווחה
צילום: איי פי
ספר בכתב ברייל. עזר שידור
מומלצים