שתף קטע נבחר

האם ליצמן יהיה השר הראשון בתולדות יהדות התורה?

לאור הווטו שהטילו בליכוד על האפשרות שימשיך לכהן כיו"ר ועדת כספים, הודיע ליצמן כי יסכים לכהן כשר בממשלה. גורמים במפלגה: גדולי התורה חוששים מהתחזקות שינוי וייתכן ויאפשרו לליצמן להיות שר

שינוי בעמדת יהדות התורה ביחס לישיבה בממשלה? ח"כ יעקב ליצמן הודיע אתמול (ב') באופן מפתיע כי יסכים לכהן כשר בממשלה, וזאת על פי המפתח המסתמן של חמישה חברי כנסת לשר.
ח"כ ליצמן אמר כי יסכים לכהן כשר לאחר שבליכוד הטילו וטו על האפשרות שימשיך לכהן כיו"ר ועדת הכספים. למרות הודעת ליצמן, הדעות ביהדות התורה בעניין כניסה לממשלה עדיין חלוקות. גורמים במפלגה אמרו כי הליכוד לא רוצה לתת את ועדת הכספים לא בגלל הסכם מתגבש עם שינוי, אלא כדי לחזק את הציר: ראש הממשלה,שר אוצר מקצועי ויו"ר ועדת הכספים שיהיה כפוף ישירות לשרון ולא ינהל מדיניות עצמאית.
גורמים אחרים אמרו כי "גדולי התורה לחוצים מהתחזקות שינוי". לטענתם, מועצת גדולי התורה חוששת כי הסירוב של הליכוד נובע מ"דיל" עם שינוי לכן ייתכן כי בסופו תאושר, באופן היסטורי, השתתפות של חבר כנסת מטעמם כשר בממשלה.
ח"כ גפני אמר בתגובה, כי "האפשרות לכהונת שר מטעם יהדות התורה היתה קיימת תמיד וזה נדון כמעט בכל הרכבת ממשלה". אולם כרגע, על פי גפני, לא בשלו התנאים והעניין יעלה לאישור הרבנים .
גורמים במערכת הפוליטית אמרו, עם זאת, כי ההצהרה של ליצמן היא תרגיל פוליטי כדי ללחוץ על הליכוד. לדבריהם, "הרצון של ליצמן לכהן כשר יכול להוות בעיה בליכוד בחלוקת התיקים, ובינתיים כולם מחכים לראות מי ימצמץ ראשון" .

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
ליצמן. שר חרדי בממשלת שרון?
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
אתר הכנסת
גפני. "זה לא חדש"
אתר הכנסת
מומלצים