שתף קטע נבחר

רובי ריבלין יהיה מועמד הליכוד לתפקיד יו"ר הכנסת

גבר על מיכאל איתן שהתמודד נגדו ברוב גדול - וצפוי לקבל את המינוי בקרוב. גדעון סער יהיה יו"ר הסיעה, לאחר שח"כ בוים הסיר את מועמדותו

שר התקשורת, רובי ריבלין, נבחר היום (ג') כמועמד הליכוד לתפקיד יושב ראש הכנסת ה-16. ריבלין נבחר ברוב של 29 קולות לעומת 11 קולות שקיבל ח"כ מיכאל איתן.
איתן התבקש על ידי אריאל שרון להסיר את מועמדותו, אך סירב. "לא השארתי את המועמדות לא רק כי אני חושב שאני ראוי, אלא גם בגלל העיקרון שמותר לרוץ נגד מועמד של ראש הממשלה", הסביר, "חשוב שבתוך הסיעה יהיה מוקד כוח נוסף. וכשראש הממשלה ממנה את המועמדים שלו זה נגד הדמוקרטיה, זה לא לטובת הליכוד".
עם הוודע התוצאות אמר ריבלין: "התכוננתי לתפקיד מיום שהגעתי לכנסת ואני נרגש ונפעם. חשוב לזכור כי על הרשות השופטת לכבד את הרשות המחוקקת. חשוב מאוד גם לשמור על עצמאותה של הכנסת מול הרשות השופטת וגם מול הרשות המבצעת".
ח"כ גדעון סער נבחר פה אחד כיו"ר סיעת הליכוד. ח"כ סער נותר המתמודד היחיד לתפקיד לאחר שראש הממשלה ביקש מיתר המתמודדים להסיר את מועמדותם
ח"כ זאב בוים שהסיר את מועמדותו לתפקיד ראש הסיעה אמר: "ראש הממשלה הזמין אותי לביתו, ושוחחנו ארוכות. בעקבות השיחה הודעתי לו שאני מסיר את מועמדותי". בוים אומר כי שרון אמר לו כי הוא ראוי לקידום, אך לא הבטיח לו תפקיד בממשלה.
בתוך כך, אישרה היום הכנסת פה אחד את הרכבה של הוועדה המסדרת, שתפקידה להציע את מבנה וועדות הכנסת והרכבן.
כמו כן נקבע כי ח"כ יובל שטייניץ יכהן כיו"ר הזמני של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, וח"כ ישראל כץ יכהן כיו"ר הזמני של ועדת הכספים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
נבחר. ריבלין
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום גלי תיבון
הסיר המועמדות. בוים
צילום גלי תיבון
מומלצים