שתף קטע נבחר

הכנסת אישרה: רובי ריבלין - יו"ר הכנסת החדש

השר ראובן ריבלין נבחר ברוב קולות לתפקיד יו"ר הכנסת ה-16. ובמפלגת העבודה- ח"כ דליה איציק, ממחנה בן אליעזר, נבחרה ליו"ר הסיעה

השר ראובן ריבלין נבחר הבוקר (יום ד') לתפקיד יו"ר הכנסת ה-16. ריבלין נבחר ברוב של 104 קולות. 9 חברי כנסת נמנעו ולא היו מתנגדים.
בנאומו הראשון כיו"ר הכנסת, אמר ריבלין כי "10 שנים אני משרת בבית הזה והיום אני מקבל לידיכם בדחילו ורחימו את המינוי. אני מתפלל שלא תהיה תקלה על ידי ויתמכו בי חברי ואתמוך אני בהם. אני מציב חמישה יסודות עיקריים לפעילות הבית הזה: חוסר תלות וחירות המחשבה, פיקוח אמיץ על מעשי הממשלה, דיאלוג עם הרשות השופטת, מחויבות לציבור וענווה".
היו"ר היוצא, ח"כ אברהם בורג, שיבח את ריבלין: "אין מתאים ממך לשבת בכסא הזה. אתה תהיה הטוב ביותר".

איציק - יו"ר סיעת העבודה

במקביל, נבחרה היום ח"כ דליה איציק לשמש כיו"ר סיעת העבודה. ח"כ איציק זכתה ב-12 קולות וגברה על ח"כ איתן כבל שקיבל שישה קולות בלבד.
איציק נתמכה בשבועות האחרונים על ידי ח"כ בנימין בן אליעזר, שפעל עבורה בקרב חברי הסיעה. בחירתה של איציק לתפקיד אינו מפתיע לאור השתדלותו של בן אליעזר ובמקביל, לאור חוסר המעורבות בהתמודדות על התפקיד מצד יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע.
בשבועות האחרונים הוזכר שמו של חיים רמון כמועמד לתפקיד יו"ר הסיעה, אולם מצנע לא הצליח לשכנעו להתמודד. כשהודיע רמון כי הוא מוותר על ההתמודדות סירב יו"ר מפלגת העבודה להעביר את תמיכתו לאיתן כבל.
משמעות הבחירה באיציק, מלבד העובדה כי יו"ר הסיעה תהיה נאמנה לבן אליעזר, היא כי חברי העבודה אותתו למצנע בהצבעתם - אנחנו לא בכיסך.
במפלגת העבודה אמרו היום כי העדיפו ללכת אחרי בן אליעזר ולא אחרי היו"ר. "הסיעה בחרה להיות עצמאית בהתנהלות הפרלמנטרית שלה ולא להישמע בצורה עיוורת למה שמצנע קובע ואומר".
להוציא את הבחירות ליו"ר הסיעה בשנת 88', אז נבחר לתפקיד חיים רמון שנתמך על ידי יצחק רבין וניצח את דוד ליבאי, מועמדו של יו"ר המפלגה דאז, שמעון פרס - לא זכור בהיסטוריה הפוליטית של מפלגת העבודה מקרה דומה בו היו"ר לא מצליח להביא לבחירתו של יו"ר סיעה הנאמן לו.
בחירתה של איציק מסמנת פתיחת מאבק של בן אליעזר במצנע. בינתיים רשם לעצמו בן אליעזר נקודה לזכותו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום לע מ
ריבלין. "מקבל את המינוי בדחילו ורחימו"
צילום לע מ
אתר הכנסת
איציק. יו"ר הסיעה החדשה
אתר הכנסת
מומלצים