שתף קטע נבחר

הליכוד: אנחנו "על סף סיכום" עם ש"ס

צוותי המו"מ של הליכוד וש"ס נפגשו היום, ולטענת מקורות בליכוד, הושגה התקדמות רבה. אורי שני: "אנחנו לקראת סיום, וראש הממשלה יצטרך להחליט איזו ממשלה תוקם"

בליכוד טוענים שצוותי המו"מ של הליכוד וש"ס, שנועדו היום (ד') בכפר המכבייה, השיגו התקדמות רבה, והם נמצאים "על סף סיכום חיובי של המשא ומתן". בליכוד אומרים כי עדיין נותרו כמה נקודות שהצדדים צריכים לפתור, והצדדים ידונו עליהן עם מפלגותיהם וישובו לפגישת משא ומתן נוספת בקרוב.
בתום פגישת המשא ומתן מתח שלמה בניזרי מש"ס ביקורת על המפד"ל ועל המגעים שהיא מנהלת עם שינוי בענייני דת ומדינה: "מי שם את המפד"ל לשר ולשופט לענייני דת ומדינה וסטטוס קוו?" אמר בניזרי. עם זאת, הוסיף :"יש כאלה שמנסים לתקוע טריז בין ש"ס למפד"ל, אבל אנחנו כבר הולכים אתם הרבה זמן". בניזרי מתח ביקורת גם על יו"ר העבודה: "אני מפחד מהמצנע הזה", אמר, "מנהיג מפלגה בסדר גודל של מפלגת העבודה שמזגזג, מה יקרה כשהוא יצטרך לקבל החלטות גורליות?"
בתגובה לביקורת אמר יו"ר המפד"ל, אפי איתם: "המפד"ל חותרת למצות כל סיכוי לאפשרות לגשר בין חלקי החברה הישראלית. הקיטוב בין דתיים לחילוניים במדינה רק מעמיק, והוא מסכן את יכולתה של מדינת ישראל כחברה לעמוד מול האתגרים הקשים הביטחוניים והכלכליים שעומדים בפתחה. אנחנו נמצאים כבר בדקה ה-90, ואנו קוראים לכל המפלגות עם אחריות לעתידה של המדינה להירתם למאמץ הזה, כדי למנוע את הקרע ולהביא לשלום אמת בתוכנו".
צוות המשא ומתן של הליכוד נפגש הערב גם עם נציגי האיחוד הלאומי. מחר אמורה להיערך פגישה גם עם נציגי יהדות התורה.
קודם לכן נפגשו יו"ר שינוי, יוסף (טומי) לפיד, ויו"ר המפד"ל, אפי איתם. נציגי המפלגות דנו בחוק טל ובגיוס בחורי ישיבות. בשינוי טוענים כי הושגה התקדמות, וכי קיימת הבנה כי המצב כפי שהוא, לא יכול להימשך. עם זאת, מדגישים בשינוי כי טרם הושגו הבנות או סיכומים בנושא זה.
בליכוד אומרים כי קיימת התקדמות "בכל החזיתות". חבר צוות המשא ומתן של הליכוד, אורי שני, אמר: "אנחנו עומדים לקראת סיום, וראש הממשלה יצטרך להחליט איזו ממשלה תוקם. אנחנו בעד אחדות, אבל ממשלה חילונית היא לא אחדות מבחינתנו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ישי. התקדמות
צילום: גלי תיבון
מומלצים