שתף קטע נבחר

תושבים למען חתולים

כ-40 מתושבי רחובות הקימו קבוצה לעיקור חתולי רחוב ולמניעת התעללות בהם. בר נוי: יש לפעול לריבוי מבוקר

כ- 40 מתושבי רחובות, בהם יו"ר עמותת בעלי חיים בעיר, הווטרינר ברוך משורר, הקימו לאחרונה קבוצה לטיפול בחתולי רחוב ולמניעת התעללות בהם. הקבוצה מתכננת לפעול לעיקור ממוסד של חתולים, וליזום פעולות הסברה לילדים ונוער בבתי ספר, תנועות נוער ומתנ"סים על אהבת בעלי חיים.
חברת הקבוצה ירדנה בר נוי אומרת שמדי יום היא נתקלת בחתולי רחוב הסבלים ממחלות, רעב, התעללות והרעלות. "אני אוספת אותם, מטפלת בהם ולוקחת אותם לצער בעלי חיים, אבל אני מתמוטטת מרוב עומס. חתולה אחת, אם היא לא מעוקרת, תוך חמש שנים מביאה אלפי צאצאים. אנחנו רואים רק את אלו ששרדו, היתר מתים מתחת לשיחים, בדרכים, ברעב ובהתעללויות.
"אנחנו מבקשים שיסרסו ויעקרו את החתולים, כדי להקטין את הריבוי הטבעי שלהם. בשכונה שלי עיקרתי לפחות 15 חתולות בצער בעלי חיים. אם לא הייתי עושה את זה, היו היום עוד אלפי חתולים. לא צריך שיהיו חתולים ברחוב ובפחי זבל. צריך לשמור על ריבוי מבוקר, ולמנוע ריבוי טבעי אכזרי וחסר סיכוי לחתולים.
"ישנה גם בעיה קשה של התעללות של חתולים, בועטים בהם ומתנכלים להם. אני מוצאת חתולים גוססים עם דלקות עיניים, פצועים, חולים וגם רעבים. אנשים גם פוחדים להאכיל חתולים ולכן צריך לעשות פינות האכלה רחוק מהם. אנשים תמיד שואלים למה לדאוג לבעלי חיים כשיש גם בני אדם שסובלים. ואני אומרת אפשר גם וגם, חמלה על בעלי חיים מפתחת גם חמלה על בני אדם".
הווטרינר ברוך משורר: "לצערי, בצער בעלי חיים אנחנו מחזיקים רק כלבים ומחסר מקום ובעיות תקציביות. הפתרון לבעיית החתולים הוא לקחת חתולות רחוב לעקר אותן, ולהחזיר אותן למקומותיהן. חתולים מביאים תועלת בלכידת נחשים, עכברים ומכרסמים. מהנסיון שלי, יש לא מעט מקרים של התעללות בחתולים. קשה להאריך את הממדים, אבל יש יותר התעללות בחתולים מאשר בכלבים. כנראה בגלל שיש הרבה חתולי רחוב והם יותר קטנים מכלבים, אז ילדים לא מפחדים מהם יותר קל להתעלל בהם".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אופירה אחנן אלק
בחתולים מתעללים יותר מאשר בכלבים
אופירה אחנן אלק
מומלצים