שתף קטע נבחר

מחלוקת ביהדות התורה: ליצמן רוצה להיות שר

מתח בסיעה, המורכבת משתי חצרות רבנים, על רקע רצונו של ליצמן, מספר 1 ברשימה, לכהן כשר והאישור לכך שקיבל מהאדמו"ר מגור. היריבים הפוליטיים בתוך המפלגה מתנגדים: "שר מטעמנו ישרת ציבור שאין לנו שייכות אליו"

גובר המתח הפנימי בתוך סיעת יהדות התורה על רקע המו"מ עם הליכוד לקראת כניסה אפשרית לממשלה.
לסיעה, שקיבלה בבחירות חמישה מנדטים, והמורכבת ממפלגות "דגל התורה" ו"אגודת ישראל", שהתאחדו לצורך הבחירות בלבד, מוסדות מפלגתיים נפרדים ושתי חצרות רבנים. "דגל התורה" משתייכת לחצרו של גדול פוסקי הדור, הרב יוסף שלום אלישיב, כשהמוציא לפועל הפוליטי הוא ח"כ משה גפני, מספר 2 ברשימה המשותפת. האדמו"ר מגור, הרב יעקב אריה אלתר, הוא הדמות הרוחנית מאחורי "אגודת ישראל" ומאחורי ח"כ יעקב ליצמן, מספר 1 ברשימה המשותפת.
נושא המחלוקת הפנימית הוא הודעתו של ח"כ ליצמן אתמול, כי הוא מעוניין בתפקיד שר, למרות שהמפלגה החליטה שלא לקחת על עצמה תפקיד מסוג זה, גם אם תהיה חברה בממשלה. ליצמן הבהיר לחבריו כי רבו אישר לו לכהן כשר בממשלה.
"עשה היסטוריה ליצמן, שהצליח לשכנע את רבו", הגיבו ב"דגל התורה" במרירות. "אנחנו נמצאים בכנסת לא כדי להיות שותפים בהחלטות ניהול המדינה. שר מטעמנו ישרת ציבור שאין לנו שייכות אליו".
ח"כ ליצמן דוחה את הטענות נגדו. "יש בחצרו של הרב אלישיב מחרחרי ריב והוא לא פוסק לנו. הצגתי את עמדתי בפני גפני - והוא לא סירב", הוא אומר.
כלפי חוץ מבקשים חברי הסיעה להפגין חזות של "עסקים כרגיל", אבל המתח בין החצרות הולך וגובר. גם הפרידה האפשרית מוועדת הכספים, לאור העובדה שהליכוד מעוניין לשמור את תפקיד ראשות הוועדה לח"כים מטעמו, מהווה מכה כואבת שמגבירה את המתיחות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מחרחרי ריב. ליצמן
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
אתר הכנסת
חזות של "עסקים כרגיל". גפני
אתר הכנסת
מומלצים