שתף קטע נבחר

"המפד"ל פגעה בצביון היהודי, היא תשלם מחיר יקר"

זעם במפלגות החרדיות על ממשלת ליכוד - שינוי - מפד"ל המסתמנת. בש"ס וביהדות התורה קיימו דיון חירום ויו"ר ועדת כספים הורה לעוזריו להתחיל לארוז את ניירותיהם. ח"כ פרץ: "המפד"ל מכרה את ערכי היהדות תמורת כיסאות עלובים". הרב גפני: שרון שכח שהחרדים העניקו לו את השלטון

בש"ס וביהדות התורה התכנסו הבוקר (יום א') לדיון חירום בעניין ההסכם הקואליציוני שנחתם בין הליכוד למפד"ל. בכירים בש"ס הגיבו בזעם על הקואליציה המסתמנת בין הליכוד לשינוי והמפד"ל, שתשאיר, ככל הנראה, את ש"ס באופוזיציה.
ח"כ יאיר פרץ, יו"ר סיעת ש"ס אמר, כי "המפד"ל מכרה את ערכי היהדות תמורת שני כיסאות עלובים". לדבריו, "לדורי דורות ייזכר הפתח החמור שפתחה המפד"ל בפגיעה בצביון היהודי. המפד"ל תשלם מחיר יקר. חבל שנטשה והפרידה את הקונצנזוס סביב היהדות של המפלגות הדתיות ואפילו של הליכוד". פרץ הדגיש כי "אני לא רואה חיים קלים לקואליציה. בהצעת חוק הראשונה בנושא דת ומדינה אנו נהיה עדים להתפוררות".
ח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה הזהיר מפני התקוממות נגד "גזירות ממשלת האליטות של לפיד-אורלב-שרון". "אני מביע תקווה שרבני ובוחרי המפד"ל לא יאפשרו משת"פיות נגד היהדות", אמר. הרב מחה על מה שהגדיר - "נטילת פת הלחם מילדי העניים כדי להזרים כספים עבור מוסדות המפד"ל".
גם יו"ר ועדת כספים, ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה), הגיב בזעם על ההסכם ואף הורה לעוזריו לארוז את ניירותיהם מועדת הכספים. ליצמן אמר בעקבות הסיכום בין שינוי למפד"ל כי הוא חש נבגד על ידי מפלגת הליכוד. לדבריו, "אולמרט תקע לנו סכין בגב. הוא שכח שאנחנו הבאנו אותו לראשות עיריית ירושלים. הוא שילם לנו ברעה תחת טובה. ביום חמישי הציע לנו במשא ומתן את תיק הבינוי והשיכון והיום אנו מתבשרים כי הוא ניתן למפד"ל".
גם ח"כ משה גפני מתח ביקורת על הליכוד ואמר כי "שרון והליכוד שכחו שהיהדות והחרדים העניקו להם את השלטון בממשלה".

תגובת המפד"ל

ח"כ זבולון אורלב, דחה את טענות ש"ס ואמר כי "אין פה שום קנייה. הסטטוס קוו, שונה אבל לא לרעת הדתיים. ח"כ יהלום אמר כי "שינוי - המפלגה החילונית הקיצונית ביותר, והיא הגיעה אותנו להסכמה ברוב הנושאים הקשורים למדינת ישראל כמדינה יהודית. הזעם הגדול של המפלגות החרדיות נובע מהסכמתנו כי העובדה שבני הישיבות פטורים משירות בצה"ל מביאה לחילול השם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
פרץ. "המפד"ל תשלם מחיר יקר"
אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
אייכלר. מזהיר מ"התקוממות"
צילום: אתר הכנסת
מומלצים